4 medale złote i trzy medale srebrne dla biathlonistów MKS Karkonosze Sporty Zimowe podczas MP w biathlonie letnim : MKS "Karkonosze" Sporty Zimowe Jelenia Góra

4 medale złote i trzy medale srebrne dla biathlonistów MKS Karkonosze Sporty Zimowe podczas MP w biathlonie letnim

06.09.2020

4 medale złote i trzy medale srebrne dla biathlonistów MKS Karkonosze Sporty Zimowe podczas MP w biathlonie letnim

W piątek w Dusznikach-Zdroju rozegrano pierwsze konkurencje Mistrzostw Polski w biathlonie letnim. Biegi indywidualne w kategorii seniorów padły łupem Wojciecha Filipa i Kingi Zbylut.

Mistrzam Polski juniorów młodszych został Konrad Badacz. Mateusz Zawół był  drugi w juniorach, Barbara Skrobiszewska zajęła 3 m-ce w juniorkach młodszych a 3 m w młodzikach młodszych zajał Radosław Jośko wychowanek Pani Eweliny Jedziniak.

Wyniki biegi indywidualne

Seniorzy:
1. Wojciech Filip (AZS AWF Wrocław)
2. Przemysław Pancerz (AZS AWF Wrocław)
3. Wojciech Janik (AZS AWF Wrocław)

Seniorki:
1. Kinga Zbylut (BKS WP Kościelisko)
2. Magda Piczura (BKS WP Kościelisko)
3. Daria Gembicka (UKS Lider Katowice)

Juniorzy:
1. Wojciech Janik (AZS AWF Wrocław)
2. Marcin Zawół (MKS Karkonosze Jelenia Góra)
3. Kacper Rutkowski (UKN Melafir Czarny Bór)

Juniorki:
1. Daria Gembicka (UKS Lider Katowice)
2. Klaudia Topór (BKS WP Kościelisko)
3. Wiktoria Celczyńska (AZS AWF Katowice)

Juniorzy młodsi:
1. Konrad Badacz (MKS Karkonosze Jelenia Góra)
2. Bartosz Pikulski (UKS Biathlon Chorzów)
3. Fabian Suchodolski (UKS Biathlon Chorzów)

Juniorki młodsze:
1. Anna Nędza-Kubiniec (BKS WP Kościelisko)
2. Natalia Glejzner (UKS Biathlon Chorzów)
3. Barbara Skrobiszewska (MKS Karkonosze Jelenia Góra)

Młodzicy:
1. Sylwester Jasica (BLKS Żywiec)
2. Jakub Potoniec (UKN Melafir Czarny Bór)
3. Kacper Mrowiński (BKS WP Kościelisko)

Młodziczki:
1. Oliwia Arendarczyk (UKN Melafir Czarny Bór)
2. Otylia Kocur (UKS Strzał Wodzisław Śląski)
3. Martyna Prajsnar (UKS Statima Biathlon Chorzów)

Młodzicy młodsi:
1. Grzegorz Galica (BKS WP Kościelisko)
2. Łukasz Zaczyk (UKS Biathlon Chorzów)
3. Radosław Jośko (UKS Krokus Piechowice)

Młodziczki młodsze:
1. Zuzanna Zając (IKN Górnik Iwonicz-Zdrój)
2. Milena Liber (MUKN Pod Stróżą)
3. Justyna Sinkiewicz (UKN Melafir Czarny Bór)

biegi sprinterskie.

W pozostałych kategoriach wiekowych złote medale wywalczyli Daria Gembicka, Marcin Zawół (juniorzy), Konrad Badacz, Barbara Skrobiszewska (juniorzy młodsi), Jakub Potoniec, Amelia Liszka (młodzicy), Łukasz Zaczyk, Kinga Tkocz (młodzicy młodsi).

Seniorzy:
1. Tomasz Jakieła (BKS WP Kościelisko)
2. Wojciech Filip (AZS AWF Wrocław)
3. Marcin Szwajnos (BKS WP Kościelisko)

Seniorki:
1. Natalia Tomaszewska (AZS AWF Katowice)
2. Kinga Zbylut (BKS WP Kościelisko)
3. Joanna Jakieła (BKS WP Kościelisko)

Juniorzy:
1. Marcin Zawół (MKS Karkonosze Jelenia Góra)
2. Wojciech Janik (AZS AWF Wrocław)
3. Jan Guńka (BKS WP Kościelisko)

Juniorki:
1. Daria Gembicka (UKS Lider Katowice)
2. Justyna Panterałka (MKS Duszniki-Zdrój)
3. Joanna Koniuszy (AZS AWF Katowice)

Juniorzy młodsi:
1. Konrad Badacz (MKS Karkonosze Jelenia Góra)
2. Fabian Suchodolski (UKS Biathlon Chorzów)
3. Hubert Matusik (UKN Melafir Czarny Bór)

Juniorki młodsze:
1. Barbara Skrobiszewska (MKS Karkonosze Jelenia Góra)
2. Anna Nedza-Kubiniec (BKS WP Kościelisko)
3. Aleksandra Puto (BKS WP Kościelisko)

Młodzicy:
1. Jakub Potoniec (UKN Melafir Czarny Bór)
2. Dawid Filip (UKN Melafir Czarny Bór)
3. Sylwester Jasica (BLKS Żywiec)

Młodziczki:
1. Amelia Liszka (BKS WP Kościelisko)
2. Majka Germata (MUKN Pod Stróżą)
3. Martyna Prajsnar (UKS Biathlon Chorzów)

Młodzicy młodsi:
1. Łukasz Zaczyk (UKS Biathlon Team)
2. Grzegorz Galica (BKS WP Kościelisko)
3. Radosław Jośko (UKS Krokus Piechowice)

Młodziczki młodsze:
1. Kinga Tkocz (UKS Strzał Wodzisław Śląski)
2. Zuzanna Zając (IKN Górnik Iwonicz-Zdrój)
3. Alicja Kliś (UKS G8 Bielany) 

a niedzielę zaplanowano biegi masowe (seniorzy) oraz sztafety (pozostałe kategorie).

Niedziela była ostatnim dniem startów podczas Mistrzostw Polski w biathlonie letnim, które od czwartku rozgrywane były w Dusznikach-Zdroju. Złote medale w biegach masowych wywalczyli Marcin Zawół i Magda Piczura.

Sztafety:

 

gratulacje dla zawodników i trenerów