Joanna Badacz MISTRZYNI ŚWIATA MASTERS w Kontiolahti : MKS "Karkonosze" Sporty Zimowe

Joanna Badacz MISTRZYNI ŚWIATA MASTERS w Kontiolahti

22.03.2019

Joanna Badacz MISTRZYNI ŚWIATA MASTERS  w Kontiolahti

Po brązowym medalu w sprincie Joanna Badacz sięgnęła po złoto w biegu indywidualnym podczas Mistrzostw Świata Masters rozgrywanych w fińskim Kontiolahti. W zawodach udział wzięło blisko dwustu sportowców w wieku od 35 do 75 lat.

Joanna Badacz startowała w kategorii K40 obejmującej zawodniczki w przedziale wiekowym 40-45. W czwartkowym sprincie była trzecia, w piątkowej sztafecie (jej partnerką była Brytyjka Dominique Lazanski) piąta, a w niedzielnym biegu indywidualnym sięgnęła po złoto. W biegu na dystansie 7,5km z czterema strzelaniami uzyskała czas 41 minut i 35 sekund. Mimo w sumie siedmiu niecelnych strzałów pokonała Finkę Tuulę Hyttiainen o ponad minutę. Brąz wywalczyła jej rodaczka Ana Koistinen.

Na Mistrzostwach Świata masters, które odbywają się w Kontiolahti startują reprezentanci Polski. We wczorajszym spincie Joanna Badacz zajęła trzecie miejsce w kategorii kobiet K40.

Polka zajęła trzecie miejsce, tracąc do zwyciężczyni nieco ponad minutę. Joanna Badacz, która na codzień jest dyrektorem w SMS Szklarska Poręba i trenerką MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra, spudłowała czterokrotnie. Pierwsze dwa miejsca zajęły reprezentantki Finlandii.