Grant dla MKS Karkonosze sporty zimowe w programie Polskie Nadzieje Olimpijskie : MKS "Karkonosze" Sporty Zimowe

Grant dla MKS Karkonosze sporty zimowe w programie Polskie Nadzieje Olimpijskie

14.06.2017

 

 

BENEFICJENCI

2014  2015  2016  2017

Program Polskie Nadzieje Olimpijskie powstał po to, by wspierać dzieci i młodzież uprawiające sporty olimpijskie oraz rozpowszechniać aktywność sportową dzieci chorych i niepełnosprawnych. Wsparcie udzielane w postaci grantów jest przyznawane corocznie zrzeszeniom, szkołom i innym podmiotom zajmującym się organizacją zajęć sportowych.

Beneficjenci programu pilotażowego (2014) 
WIĘCEJ
Beneficjenci 1. Edycji (2015) 
WIĘCEJ
Beneficjenci 2. Edycji (2016) 
WIĘCEJ
Beneficjenci 3. Edycji (2017) 
WIĘCEJ
 

Program Polskie Nadzieje Olimpijskie na 19. Pikniku Olimpijskim

W sobotę̨, 3 czerwca 2017r., podczas 19. Pikniku Olimpijskiego ogłoszona została lista laureatów 3. edycji programu Polskie Nadzieje Olimpijskie. Program od 2013 roku wspiera sportowy rozwój dzieci i młodzieży – zdrowej i niepełnosprawnej. Tegoroczna pula nagród programu wyniosła ponad 890 tys. złotych, a we wszystkich dotychczasowych edycjach przekazano na ten cel łącznie niemal 3,6 milionów złotych. Podczas ogłoszenia listy zdobywców grantów obecni byli nie tylko przedstawiciele instytucji i organizacji sportowych, które dzięki grantom zdobytym podczas poprzednich edycji programu mogły z sukcesami prowadzić́ treningi sportowe na najwyższym poziomie, ale także ambasadorowie tegorocznej edycji programu: wielokrotny olimpijczyk i mistrz olimpijski Robert Korzeniowski, Marzena Zięba, srebrna medalistka igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro oraz Grzegorz Pluta, złoty medalista igrzysk paraolimpijskich w Londynie.

Program Polskie Nadzieje Olimpijskie to wspólna inicjatywa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, firmy Procter&Gamble, Telewizji Polsat oraz agencji Grey Group Poland, będąca wyrazem ich zaangażowania w aktywizację sportową dzieci i młodzieży. Program wspiera finansowo organizacje i zrzeszenia sportowe, szkoły sportowe, organizacje pozarządowe oraz inne podmioty zajmujące się organizacją zajęć sportowych. Dyspozycja środków pieniężnych odbywa się poprzez Polską Fundację Olimpijską oraz Fundację Polsat.

Podczas 19. Pikniku Olimpijskiego, na stoisku programu Polskie Nadzieje Olimpijskie, koordynowanego przez Polską Fundację Olimpijską, po raz kolejny na uczestników tego wydarzenia czekało wiele atrakcji i wspaniała olimpijska atmosfera. Dodatkowo w trakcie pikniku miało miejsce oficjalne ogłoszenie listy szkół i organizacji sportowych, które w ramach 3. edycji Polskich Nadziei Olimpijskich otrzymały granty o łącznej wartości ponad 890 tys. złotych. Wśród beneficjentów znaleźli się m.in. policyjny Klub Sportowy GWARDIA Szczytno, Uczniowski Klub Pływacki „UNIA” Oświęcim, Fundacja Akademii Integracji oraz Uczniowski Klub Sportowy LA BASKET.

Wykwalifikowani trenerzy, opiekunowie oraz odpowiedni sprzęt sportowy, dostosowany do potrzeb zawodników, pełnią niezwykle ważną rolę w osiąganiu sukcesów sportowych. Wsparcie otrzymane w programie Polskie Nadzieje Olimpijskie pozwoliło nam na zakup sprzętu sportowego mającego nieoceniony wpływ na wyniki sportowe naszych zawodników. Ciężka praca naszych zawodników, w połączeniu z zakupionym sprzętem, przyniosła wspaniałe efekty w postaci zdobytych medali na Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. Wszystkie te medale zdobyte zostały przez zawodników objętych wsparciem programu Polskie Nadzieje Olimpijskie.

Dzięki osiągniętym sukcesom nasi zawodnicy znaleźli się w kręgu zainteresowań trenerów Kadry Narodowej, co daje nam niezmierne powodu do dumy i nadzieje na przyszłe, jeszcze lepsze wyniki – mówi Adam Boroń z Uczniowskiego Klubu Sportowego LA BASKET.

W ramach wszystkich 3. edycji programu Polskie Nadzieje Olimpijskie wręczono granty 59 ośrodkom sportowym dedykowanym zdrowym dzieciom i młodzieży oraz 19 grantów dla dzieci i młodzieży chorej i niepełnosprawnej, w ramach których nagrodzona została m.in. Fundacja Akademia Integracji.

Szermierka jest jedną z najbardziej wszechstronnych dyscyplin sportowych. Jej uprawianie wzmacnia wydolność organizmu,poprawiakoordynację,uczykoncentracjiinawiązywaniapoprawnychrelacji międzyludzkich. Wszystko to dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej ma ogromne znaczenie. Dzięki otrzymanym grantom z Programu Polskie Nadzieje Olimpijskie nasi podopieczni mogli uczestniczyć w obozach sportowych i realizować założone cele, doświadczając przy tym radości i osobistej satysfakcji – mówi Stefan Makowski, Członek Zarządu Akademii Integracji Praca, Edukacja, Sport w Warszawie.

Komisja grantowa, przyznając środki pieniężne, kierowała się m.in. innowacyjnością działań zaproponowanych przez organizacje sportowe. Za przykład innowacyjności i wnoszenia nowej wartości w leczenie młodzieży niepełnosprawnej uchodzić może projekt „Strzał w dziesiątkę” nagrodzonego w tegorocznej edycji Stowarzyszenia „WARTO BYĆ RAZEM”. Głównym celem projektu jest propagowanie i upowszechnianie wiedzy na temat alternatywnych form spędzania wolnego czasu w obszarze sportu jakim jest strzelectwo laserowe dźwiękowe – dyscyplina paraolimpijska dla osób z niepełnosprawnością wzrokową. Partnerom programu zależało także na wsparciu klubów z małych miejscowości, o ograniczonym dostępie do środków pieniężnych, które umożliwiałyby im zapewnienie jak najlepszych warunków i zaplecza pozwalającego na dalszy rozwój umiejętności ich podopiecznych. Podopieczni beneficjentów programu w dużej mierze mogą pochwalić się już osiągnięciem pierwszych sukcesów sportowych, także na arenie międzynarodowej, w tym na Igrzyskach.

Pełną listę przyznanych grantów 3. edycji Programu Polskie Nadzieje Olimpijskie można znaleźć na stronie www.nadziejeolimpijskie.pl.

W tegorocznej edycji Programu Polskie Nadzieje Olimpijskie w ramach Filaru: Sport Dzieci i Młodzieży, granty otrzymały:

  1. Uczniowski Klub Sportowy MILLENIUM
  2. Klub Sportowy TEBEK
  3. Koniński Klub Szermierczy
  4. Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego im. Stanisława Marusarza w Zakopanem
  5. Klub Sportowy G'POWER Gorzów
  6. Atletyczny Klub Sportowy w Myśliborzu
  7. Zapaśniczy Uczniowski Klub Sportowy
  8. Stowarzyszenie SYNCHRO-DUET
  9. Uczniowski Klub Sportowy UKS-190 Łódź
  10. Powiatowy Zespół Placówek-Szkoła Mistrzostwa Sportowego Szczyrk
  11. Międzyszkolny Klub Sportowy KARKONOSZE Sporty Zimowe
  12. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego im. J.I. Sztaudyngera w Szklarskiej Porębie
  13. Uczniowski Klub Narciarski Melafir
  14. Polski Związek Żeglarski
  15. Ludowy Klub Sportowy BUDOWLANI-CAŁUS Nowy Tomyśl
  16. Międzyszkolny Uczniowski Ludowy Klub Sportowy GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski
  17. Uczniowski Klub Sportowy Sp. 149 Łódź
  18. Zespół Szkół Sportowych nr 50 im. Janusza Kusocińskiego w Warszawie
  19. Policyjny Klub Sportowy GWARDIA Szczytno
  20. Uczniowski Klub Pływacki " UNIA" Oświęcim
  21. Uczniowski Klub Żeglarstwa Regatowego NIEGOCIN w Giżycku
  22. Uczniowski Klub Sportowy LA BASKET
  23. Uczniowski Klub Sportowy KALIBER
  24. Uczniowski Klub Sportowy MOS EŁK
  25. NLO i NG SMS w Płocku ZPRP
  26.