Baza szkoleniowa MKS Karkonosze

Baza Szkoleniowa

Międzyszkolny Klub Sportowy "Karkonosze" - sporty zimowe w Jeleniej Górze z siedzibą przy ul. Karkonoskiej 5 korzysta z bazy sportowej Szkoły Podstawowej nr 15 w Jeleniej Górze (sala gimnastyczna i boiska sportowe), Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu i Szklarskiej Porębie, tras biegowych i strzelnicy Stowarzyszenia Bieg Piastów w Jakuszycach, toru saneczkowego w Karpaczu oraz z tras biegowych znajdujących się w sąsiedztwie Karkonoskiego Parku Narodowego w Jeleniej Górze - Sobieszwie.
Nasze stowarzyszenie od szeregu lat stara się o odtworzenie Centrum Sportowo - Rekreacyjnego na terenie leśnym u podnóża góry Chojnik. Teren ten od 1945 roku był miejscem rekreacji fizycznej dzieci, młodzieży i dorosłych. Ukształtowanie terenu oraz podłoże trawiaste na północnym zboczu góry Chojnik przyczynia się do długiego zalegania śniegu. Dukty leśne w kierunku Zachełmia i Podgórzyna oraz Jagniątkowa tworzą naturalne warunki do uprawiania turystyki narciarskiej, pieszej i rowerowej oraz organizacji treningów i zawodów sportowych. Miejsce to pozwala również na naukę dzieci w kierunku biegu, zjazdów, skoków i saneczkowania. Biorąc pod uwagę, iż zarówno Szkoła Podstawowa Nr 15 i Międzyszkolny Klub Sportowy "Karkonosze" - sporty zimowe w Jeleniej Górze prowadzą podstawowe szkolenia dzieci w dyscyplinach sportów zimowych. Teren ten jest najbliższym miejscem realizacji procesu nauczania oraz rekreacji sportów zimowych i letnich.
Dodatkowym miejscem treningowym dla naszych zawodników są trasy biegowe wyczynowe Stowarzyszenia Bieg Piastów w Jakuszycach oraz stoki: Babiniec i Ski-Areny w Szklarskiej Porebie.
Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy sportu.

Cztery lata temu /2007/ nowy Zarząd MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra postawili sobie ambitny plan budowy bazy sportowej w Jeleniej Górze Sobieszowie.

Na kolejnych spotkaniach ścisłego Prezydium Klubu: Pani Zofia Czernow – Prezes Klubu, Pan Janusz Wojtas – wice Prezes ds. organizacyjnych i Pan Zbigniew Stępień wice Prezes ds. sportowych  opracowali harmonogram działań zmierzający do budowy bazy sportowej. Zlecono opracowanie koncepcji a następnie wspólnie z Miastem Jelenia Góra przygotowano projekt budowy tras biegowych. Kolejne działania to złożenie projekt w programie EWT Czechy - Polska. Niestety nie uzyskał dofinansowania /2010/. Postanowiliśmy jeszcze raz podjąć działania i złożyć wniosek o środki w programie PO WT Polska-Saksonia. Przychylność włodarzy Miasta Jelenia Góra oraz determinacja i zaangażowanie Wydziałów Urzędu Miasta i Prezydium Klubu przyczyniły się do pozyskania środków na budowę „Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej” Dzisiaj można powiedzieć, że wielomiesięczna praca się opłacała

Gratuluję wszystkim osobą które przyczyniły się do tak ogromnego sukcesu.

Zbigniew Stępień

Prezes MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra

8 [ 3,241.50 kB ]

Gratuluję wszystkim osobą które przyczyniły się do tak ogromnego sukcesu.

Zbigniew Stępień

Prezes MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra