Konrad Badacz 4 w sprincie : MKS "Karkonosze" Sporty Zimowe

Konrad Badacz 4 w sprincie


Badacz i Suchodolski blisko podiumSkrobiszewska najlepszą z Polek w sprincie

Konrad Badacz zajął czwarte miejsce w biegu sprinterskim rozgrywanym na dystansie 7,5km podczas Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w Vuokatti. Wygrał Peter Hak z Czech.

Konrad Badacz rywalizację w sprincie rozpoczął od bezbłędnego strzelania, które pozwoliło mu objąć prowadzenie z przewagą niecałej sekundy nad Lou Thieventem z Francji. Na drugim okrążeniem Polak stracił nieznacznie do Francuza, na strzelnicy meldował się z kilkusekundową stratą na pozycji wicelidera. Po stójce zarówno Badacz, jak i Thievent biegali jedną karną rundę i zostali wyprzedzeni przez bezbłędnych Petera Haka z Czech, Mattię Pilera Hofera z Włoch oraz drugiego z naszych reprezentantów Fabiana Suchodolskiego.

Z czwórki Polek najlepiej spisała się Barbara Skrobiszewska, która zajęła 14. miejsce. Dwa bezbłędne strzelania zaliczyła Barbara Skrobiszewska, co zaowocowało czternasta lokatą. Zawodniczka MKS Karkonosze Jelenia Góra zameldowała się na mecie z czasem gorszym od zwyciężczyni o niecałe dwie minuty. Dwie lokaty niżej sklasyfikowano Annę Nędzę-Kubiniec, której walkę o medale uniemożliwiły trzy karne rundy. Emilia Zasadna po pięciu niecelnych strzałach zajęła 44., a debiutująca na arenie międzynarodowej Dominika Leśniara została zdyskwalifikowana