Sprawozdanie - Sezon Zimowy 2014/2015 : MKS "Karkonosze" Sporty Zimowe Jelenia Góra

Sprawozdanie - Sezon Zimowy 2014/2015


Założone cele w okresie sprawozdawczym zostały zrealizowane. W poszczególnych sekcjach klubu  stworzone zostały warunki umożliwiające rozwój talentu młodzieży uzdolnionej sportowo, jak również rozwój mistrzostwa sportowego. Szkolenia treningowe prowadzone były według harmonogramu zajęć przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę trenersko – instruktorską. Całoroczne szkolenie wspomagano konsultacjami szkoleniowymi, zgrupowaniami szkoleniowymi, wyjazdami na zawody wg Kalendarza Imprez Polskich Związków Sportowych jak również organizacją sprawdzianów, zawodów kontrolnych i startów głównych.

Uzupełniane były potrzeby wyposażenia w sprzęt sportowy.

Zawodnicy klubu promowali Miasto Jelenia Góra oraz klub. Podczas imprez ogólnopolskich i międzynarodowych występowali w strojach z logo i napisami promującymi Miasto Jelenia Góra. Klub poprzez swoje działania, miedzy innymi organizację imprez sportowych, propagowanie sportu w szkołach,  zachęcał dzieci i młodzież do czynnego uprawiania sportu a tym samym przeciwdziałał patologiom społecznym, prowadził edukację zdrowotną dzieci i młodzieży

Na terenach sprzyjających rozwojowi sportów zimowych, dzięki finansowemu wsparciu Miasta Jeleniej Góry, stworzone zostały warunki umożliwiające rozwój mistrzostwa sportowego w dyscyplinach sportów zimowych. Klub ze swoimi finansowymi środkami własnymi nie byłby w stanie zabezpieczyć potrzeb do uprawiania i upowszechniania sportu oraz rozwoju talentów sportowych.  Skromne finansowe środki klubu wraz z zapleczem technicznym, doświadczoną i wykwalifikowaną kadrą trenersko – instruktorską oraz dofinansowaniem z Miasta Jelenia Góra umożliwiły  w pełni zrealizować  założone cele zadania.

W okresie sprawozdawczym w szkoleniu brało udział 206 dzieci i młodzieży. Zawodnicy szkoleni byli w 16 grupach szkoleniowych.

Klub poprzez organizację szkoleń, imprez sportowych, wyjazdów na zawody stworzył warunki do uprawiania i zainteresowania sportem oraz wyłonił talenty sportowe wśród dzieci i młodzieży. Zawodnicy promowali Miasto Jelenia Góra na zawodach krajowych i międzynarodowych zdobywając miejsca medalowe. Ważniejsze osiągnięcia:

W lutym2015 z trzema medalami z Mistrzostw Polski w Ustianowej wracają biegacze MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra:

-medal złoty  sztafeta Juniorów C 4x3km: Oskar Wysocki, Michał Boreczek, Maciej Zdziechowski i Kacper Bergański;

-medal srebrny Oskar Wysocki w biegu indywidualnym na 3 km klasykiem;

-medal brązowy Kamila Boczkowska w biegu indywidualnym na 3 km klasykiem;

Bardzo dobrze startowali zawodnicy wszystkich sekcji klubu, do najważniejszych zaliczamy:

Biegi narciarskie:

Mistrzostwa Karkonoszy 2015 Polana Jakuszycka

biegi ze startu wspólnego stylem dowolnym. Kolejne zwycięstwa odnieśli Michał Skowron i Róża Łyjak w kategorii Juniorów/ek B, pozostali zawodnicy MKS Karkonosze zajmowali miejsca w pierwszej dziesiątce co dało w pkt Klubowej II miejsce w Polsce. Sklasyfikowano 30 Klubów.

Nasi zawodnicy zdominowali Mistrzostwa Polski Szkół wygrywając w Białce Tatrzańskiej: sztafetę 4 x 3 km /Oskar Wysocki, Maciej Zdziechowski, Michał Boreczek, Ireneusz Wierzbowski/ oraz srebrny medal w biegu klasykiem Oskar Wysocki.

W końcowej pkt Narodowego Programu „Bieg na Igrzyska” zawodnicy sekcji biegowej  zajęli 5 miejsce wygrywając 9 kpl. /narty, buty, kije, wiązania/ oraz obóz dla najlepszych zawodników w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale – brawo.

Na ten sukces oprócz naszych wspaniałaych zawodników pracowali trenerzy: Waldemar Matusiak, Wojciech Smykowski, Jan Framiński, Mieczysław Skowron, Dorota Skowron

Saneczkarstwo:

W Mistrzostwach Świata seniorów w Łotewskiej Siguldzie mięliśmy dwóch przedstawicieli. Jeden to były nasz reprezentant Maciej Kurowski, który wywalczył 16 miejsce w konkurencji jedynek. Drugim reprezentantem w konkurencji jedynek męskich był nasz najbardziej utytułowany saneczkarz w klubie Wojciech Chmielewski zajmując 24 miejsce, w klasyfikacji mistrzostw świata młodzieżowców zajął  wysokie 7 miejsce oraz e 7 i 8 miejsca mistrzostwach świata juniorów w Lillehamer.

Zawodnicy MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra w OOM w saneczkarstwie lodowym zdobyli 8 medali, wygrali klasyfikację Klubów w Polsce zdobywając 123,66 pkt, a w drużynach zajęli:

Kategoria Junior 4 medale: 3 złote  i  jeden brązowy:

złoty medal w kon. dwójek juniorów Wojciech Chmielewski/Mateusz Żakowicz

złoci medaliści w konkurencji drużyn juniorów to: Chmielewski Wojciech, Grzybek Klaudia, Chmielewski/ Żakowicz

złoto w kat. juniorek Klaudia Grzybek

brązowi medaliści w kat. drużyn : Roczniak Patryk, Biesiadzka Natalia, Roczniak/Pukacki

w juniorach mł. pokonali wszystkie drużyny zdobywając  również złoty medal

Złoty medal w konk. juniorek mł.  Klaudia Domaradzka

 Złoty medal w konk dwójek jun. mł. Tarnawski Kacper/ Nadia Chodorek

skład drużyny: Tarnowski Kacper, Dom/aradzka Klaudia, Tarnowski/ Chodorek

srebrny medal jedynek jun.mł Kacper Tarnowski;

Na ten sukces oprócz naszych wspaniałaych zawodników pracowali trenerzy: Robert Dobrowolski, Przemysław Pochłód, Monika Pawlak Warzybok, Sylwester Poniatowski

Biathlon:

Patrycja Rutecka – zawodniczka sekcji biathlonu reprezentowała nas na EYOF.

Zwycięzcami letniego Pucharu Polski - biegi sprinterskie na Jamrozowej Polanie  okazali się:

 Seniorzy - Witek Andrzej  MKS Karkonosze Jelenia Góra

Młodziczki - Badacz Marcelina MKS Karkonosze Jelenia Góra

Młodzicy - Jedziniak Łukasz MKS Karkonosze Jelenia Góra

Mistrzostwa Polski Młodzików w biathlonie 2015 w Dusznikach Zdrój

 6.03.2015 -  odbyły się biegi sztafetowe - 4 medale dla MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra/ SMS Szklarska Poręba

Złoto dla Młodziczek - Marcelina Badacz, Patrycja Traczyk, Patrycja Kołodziej.

Srebro dla Młodzików- Kacper Bergański, Łukasz Jedziniak, Dominik Michalski 

Brąz dla Młodziczek- Mileny Wojnar, Maji Miś, Klaudi Wójcik

Brąz dla Młodziczek Młodszych- Sandra Fryczyńska, Marcelina Zjąc, Alicja Naumowicz.

Złoto dla Marceliny Badacz, 5m Patrycja Kołodziej w Mistrzostwach Polski Młodzików w biathlonie w Dusznikach Zdrój w biegu indywidualnym. Katarzyna Wołoszyn zajęła 1m w juniorkach w biegu indywidualnym w ramach Pucharu Polski w biathlonie. 

Zloto dla Łukasza Jedziniak w Mistrzostwach Polski Młodzików w biathlonie.

Złoto dla Marceliny Badacz, srebro Patrycja Kołodziej, 4m Milena wojnar w Młodziczkach

Brąz dla Kacpra Bergańskiego, 5m Łukasz Jedziniak w młodzikach

w Pucharez Polski 1m Katarzyna Wołoszyn w juniorkach, 5m Patrycja Rutecka w juniorkach młodszych

W klasyfikacji generalnej MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra / uczniowie lub absolwenci SMS Szklarska Poręba/ 1 miejsce w Polsce wśród klubów.

W klasyfikacji generalnej pucharu polski zawodnicy sekcji biathlonu zajęli IV miejsce w Polsce zdobywając w nagrodę 5 tys sztuk amunicji, a ich młodzi koledzy i koleżanki wygrali klasyfikacje Narodowego Programu „Celuj w Igrzyska”

Na ten sukces oprócz naszych wspaniałaych zawodników pracowali trenerzy: Andrzej Koziński, Waldemar Domitrz, Jarosław Bednarz, Izabela Daniło, Dawid Matwijów i Magdalena Nykiel

Pozostałe sekcje sportowe klubu /hokej i narciarstwo zjazdowe/ nie odnosiły sukcesów na arenie ogólnopolskiej.

Zawodnicy szkoleni byli w 16 grupach szkoleniowych , które realizowały programy treningowe zawierające sprawdziany, starty kontrolne i starty główne. W większości zawodnicy osiągnęli założone cele co potwierdziły  wyniki i klasyfikacje sezonu zimowego 2014/2015.

Przed zawodnikami kolejny okres przygotowawczy i starty w sezonie letnim – Puchar Polski na nartorolkach, mistrzostwa polski w biathlonie letnim i nartorolkach.

Klub uczestniczył w następujących zawodach:

Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich -Bieg na Igrzyska Tomaszów Lubelski, Wisła, Duszniki Zdrój, Ustjanowa, Jakuszyce, Duszniki Zd.

Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady w biegach narciarskich w Białce Tatrzańskiej.

Mistrzostwa Polski w narciarstwie biegowym  w Ustrzykach ;

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w saneczkarstwie Karpacz, OMM w Krynicy Zd. MP w Siguldzie i PŚ w Altenbergu.

Cyklu zawodach Bieg na Igrzyska Kościelisko, Czarny Bór, Wisła, Duszniki Zd. Jakuszyce, PŚ w Letohradzie, Mistrzostwa Europy w biathlonie Jablonec.

Hokeiści startowali i trenowali w Świdnicy, Oleśnicy, Zgorzelcu i Jeleniej Górze;

Zjazdowcy startowali na czarnej Górzer, Łysej Górze, Szklarskiej Porębie i Rokietnicy;

W okresie sprawozdawczym ubezpieczono szkolonych zawodników , przeprowadzono badania lekarskie zawodników, zakupiono ubrania treningowe.

Przeprowadzono szkolenia specjalistyczne w ośrodkach sportów zimowych. Zawodnicy klubu promowali Miasta Jelenia Góra oraz klub. Podczas imprez ogólnopolskich oraz międzynarodowych występowali w strojach z logo i napisami promującymi Miasto Jelenia G.

W pierwszy dzień zmagań na Mistrzostwach Polski w biathlonie letnim 28.06.2015 w Zakopanym- uczniowie i absolwenci Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie wywalczyli 5 medali w biegu indywidualnym

Marcelina Badacz- złoty medal w kategorii Młodziczek zawodniczka MKS Karkonosze trener Andrzej Koziński

Robert Szczepaniak- srebrny medal w juniorach młodszych zawodnikUKN Melafir Czarny Bór trener szkolny Andrzej Koziński

Krzysztof Pływaczyk - brązowy medal w seniorach zawodnik BKS Kościelisko

Katarzyna Wołoszyn-brązowy medal w kategorii Juniorek zawodniczka MKS Karkonosze trener Andrzej Koziński

Dawid Woźniak- brązowy medal w młodzikach zawodnik MKS Karkonosze trener Izabela Daniło

Nasi uczniowie wywalczyli rówinież  miejsca w pierwszej dziesiątce:

 Juniorki- Agata Grabowska 4m, Natalia Gruchała 6m

Juniorki Młodsze- Szpak Kaudia 8m, 10m Rutecka Patrycja

Młodzicy- Michalski Dominik 4m,Jedziniak Łukasz 7m, Kotylak Piotr 9m

Młodziczki- 5m Traczyk Patrycja, Krawczyk Sandra 8m

Młodziczki Młodsze- Sandra Fryczyńska 5m

Młodzicy Młodsi Konrad Badacz 5m 

 

 

Budżet Klubu: to środki z konkursu ofert Prezydenta Miasta Jelenia Góra i środki własne: składki członkowskie, dopłaty rodziców i 1% Stowarzyszenie Pożytku Publicznego

Klub po raz pierwszy nie otrzymał dofinansowania na szkolenie sportowe młodzieży z Urzędu Marszałkowskiego Woj. Dolnośląskiego. Budżet Klubu w roku 2015 jest mniejszy o 60 tys. zł. w porównaniu do roku 2014 i lat poprzednich.

Uzupełniane były potrzeby wyposażenia w sprzęt sportowy.

Zawodnicy klubu promowali Miasto Jelenia Góra oraz klub. Podczas imprez ogólnopolskich i międzynarodowych występowali w strojach z logo i napisami promującymi Miasto Jelenia Góra. Klub poprzez swoje działania, miedzy innymi organizację imprez sportowych, propagowanie sportu w szkołach,  zachęcał dzieci i młodzież do czynnego uprawiania sportu a tym samym przeciwdziałał patologiom społecznym, prowadził edukację zdrowotną dzieci i młodzieży

Na terenach sprzyjających rozwojowi sportów zimowych, dzięki finansowemu wsparciu Miasta Jeleniej Góry, stworzone zostały warunki umożliwiające rozwój mistrzostwa sportowego w dyscyplinach sportów zimowych. Klub ze swoimi finansowymi środkami własnymi nie byłby w stanie zabezpieczyć potrzeb do uprawiania i upowszechniania sportu oraz rozwoju talentów sportowych.  Skromne finansowe środki klubu wraz z zapleczem technicznym, doświadczoną i wykwalifikowaną kadrą trenersko – instruktorską oraz dofinansowaniem z Miasta Jelenia Góra umożliwiły  w pełni zrealizować  założone cele zadania.

W okresie sprawozdawczym w szkoleniu brało udział 206 dzieci i młodzieży. Zawodnicy szkoleni byli w 16 grupach szkoleniowych.

Klub poprzez organizację szkoleń, imprez sportowych, wyjazdów na zawody stworzył warunki do uprawiania i zainteresowania sportem oraz wyłonił talenty sportowe wśród dzieci i młodzieży. Zawodnicy promowali Miasto Jelenia Góra na zawodach krajowych i międzynarodowych zdobywając miejsca medalowe. Ważniejsze osiągnięcia:

W lutym2015 z trzema medalami z Mistrzostw Polski w Ustianowej wracają biegacze MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra:

-medal złoty  sztafeta Juniorów C 4x3km: Oskar Wysocki, Michał Boreczek, Maciej Zdziechowski i Kacper Bergański;

-medal srebrny Oskar Wysocki w biegu indywidualnym na 3 km klasykiem;

-medal brązowy Kamila Boczkowska w biegu indywidualnym na 3 km klasykiem;

Bardzo dobrze startowali zawodnicy wszystkich sekcji klubu, do najważniejszych zaliczamy:

Biegi narciarskie:

Mistrzostwa Karkonoszy 2015 Polana Jakuszycka

biegi ze startu wspólnego stylem dowolnym. Kolejne zwycięstwa odnieśli Michał Skowron i Róża Łyjak w kategorii Juniorów/ek B, pozostali zawodnicy MKS Karkonosze zajmowali miejsca w pierwszej dziesiątce co dało w pkt Klubowej II miejsce w Polsce. Sklasyfikowano 30 Klubów.

Nasi zawodnicy zdominowali Mistrzostwa Polski Szkół wygrywając w Białce Tatrzańskiej: sztafetę 4 x 3 km /Oskar Wysocki, Maciej Zdziechowski, Michał Boreczek, Ireneusz Wierzbowski/ oraz srebrny medal w biegu klasykiem Oskar Wysocki.

W końcowej pkt Narodowego Programu „Bieg na Igrzyska” zawodnicy sekcji biegowej  zajęli 5 miejsce wygrywając 9 kpl. /narty, buty, kije, wiązania/ oraz obóz dla najlepszych zawodników w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale – brawo.

Na ten sukces oprócz naszych wspaniałaych zawodników pracowali trenerzy: Waldemar Matusiak, Wojciech Smykowski, Jan Framiński, Mieczysław Skowron, Dorota Skowron

Saneczkarstwo:

W Mistrzostwach Świata seniorów w Łotewskiej Siguldzie mięliśmy dwóch przedstawicieli. Jeden to były nasz reprezentant Maciej Kurowski, który wywalczył 16 miejsce w konkurencji jedynek. Drugim reprezentantem w konkurencji jedynek męskich był nasz najbardziej utytułowany saneczkarz w klubie Wojciech Chmielewski zajmując 24 miejsce, w klasyfikacji mistrzostw świata młodzieżowców zajął  wysokie 7 miejsce oraz e 7 i 8 miejsca mistrzostwach świata juniorów w Lillehamer.

Zawodnicy MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra w OOM w saneczkarstwie lodowym zdobyli 8 medali, wygrali klasyfikację Klubów w Polsce zdobywając 123,66 pkt, a w drużynach zajęli:

Kategoria Junior 4 medale: 3 złote  i  jeden brązowy:

złoty medal w kon. dwójek juniorów Wojciech Chmielewski/Mateusz Żakowicz

złoci medaliści w konkurencji drużyn juniorów to: Chmielewski Wojciech, Grzybek Klaudia, Chmielewski/ Żakowicz

złoto w kat. juniorek Klaudia Grzybek

brązowi medaliści w kat. drużyn : Roczniak Patryk, Biesiadzka Natalia, Roczniak/Pukacki

w juniorach mł. pokonali wszystkie drużyny zdobywając  również złoty medal

Złoty medal w konk. juniorek mł.  Klaudia Domaradzka

 Złoty medal w konk dwójek jun. mł. Tarnawski Kacper/ Nadia Chodorek

skład drużyny: Tarnowski Kacper, Dom/aradzka Klaudia, Tarnowski/ Chodorek

srebrny medal jedynek jun.mł Kacper Tarnowski;

Na ten sukces oprócz naszych wspaniałaych zawodników pracowali trenerzy: Robert Dobrowolski, Przemysław Pochłód, Monika Pawlak Warzybok, Sylwester Poniatowski

Biathlon:

Patrycja Rutecka – zawodniczka sekcji biathlonu reprezentowała nas na EYOF.

Zwycięzcami letniego Pucharu Polski - biegi sprinterskie na Jamrozowej Polanie  okazali się:

 Seniorzy - Witek Andrzej  MKS Karkonosze Jelenia Góra

Młodziczki - Badacz Marcelina MKS Karkonosze Jelenia Góra

Młodzicy - Jedziniak Łukasz MKS Karkonosze Jelenia Góra

Mistrzostwa Polski Młodzików w biathlonie 2015 w Dusznikach Zdrój

 6.03.2015 -  odbyły się biegi sztafetowe - 4 medale dla MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra/ SMS Szklarska Poręba

Złoto dla Młodziczek - Marcelina Badacz, Patrycja Traczyk, Patrycja Kołodziej.

Srebro dla Młodzików- Kacper Bergański, Łukasz Jedziniak, Dominik Michalski 

Brąz dla Młodziczek- Mileny Wojnar, Maji Miś, Klaudi Wójcik

Brąz dla Młodziczek Młodszych- Sandra Fryczyńska, Marcelina Zjąc, Alicja Naumowicz.

Złoto dla Marceliny Badacz, 5m Patrycja Kołodziej w Mistrzostwach Polski Młodzików w biathlonie w Dusznikach Zdrój w biegu indywidualnym. Katarzyna Wołoszyn zajęła 1m w juniorkach w biegu indywidualnym w ramach Pucharu Polski w biathlonie. 

Zloto dla Łukasza Jedziniak w Mistrzostwach Polski Młodzików w biathlonie.

Złoto dla Marceliny Badacz, srebro Patrycja Kołodziej, 4m Milena wojnar w Młodziczkach

Brąz dla Kacpra Bergańskiego, 5m Łukasz Jedziniak w młodzikach

w Pucharez Polski 1m Katarzyna Wołoszyn w juniorkach, 5m Patrycja Rutecka w juniorkach młodszych

W klasyfikacji generalnej MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra / uczniowie lub absolwenci SMS Szklarska Poręba/ 1 miejsce w Polsce wśród klubów.

W klasyfikacji generalnej pucharu polski zawodnicy sekcji biathlonu zajęli IV miejsce w Polsce zdobywając w nagrodę 5 tys sztuk amunicji, a ich młodzi koledzy i koleżanki wygrali klasyfikacje Narodowego Programu „Celuj w Igrzyska”

Na ten sukces oprócz naszych wspaniałaych zawodników pracowali trenerzy: Andrzej Koziński, Waldemar Domitrz, Jarosław Bednarz, Izabela Daniło, Dawid Matwijów i Magdalena Nykiel

Pozostałe sekcje sportowe klubu /hokej i narciarstwo zjazdowe/ nie odnosiły sukcesów na arenie ogólnopolskiej.

Zawodnicy szkoleni byli w 16 grupach szkoleniowych , które realizowały programy treningowe zawierające sprawdziany, starty kontrolne i starty główne. W większości zawodnicy osiągnęli założone cele co potwierdziły  wyniki i klasyfikacje sezonu zimowego 2014/2015.

Przed zawodnikami kolejny okres przygotowawczy i starty w sezonie letnim – Puchar Polski na nartorolkach, mistrzostwa polski w biathlonie letnim i nartorolkach.

Klub uczestniczył w następujących zawodach:

Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich -Bieg na Igrzyska Tomaszów Lubelski, Wisła, Duszniki Zdrój, Ustjanowa, Jakuszyce, Duszniki Zd.

Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady w biegach narciarskich w Białce Tatrzańskiej.

Mistrzostwa Polski w narciarstwie biegowym  w Ustrzykach ;

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w saneczkarstwie Karpacz, OMM w Krynicy Zd. MP w Siguldzie i PŚ w Altenbergu.

Cyklu zawodach Bieg na Igrzyska Kościelisko, Czarny Bór, Wisła, Duszniki Zd. Jakuszyce, PŚ w Letohradzie, Mistrzostwa Europy w biathlonie Jablonec.

Hokeiści startowali i trenowali w Świdnicy, Oleśnicy, Zgorzelcu i Jeleniej Górze;

Zjazdowcy startowali na czarnej Górzer, Łysej Górze, Szklarskiej Porębie i Rokietnicy;

W okresie sprawozdawczym ubezpieczono szkolonych zawodników , przeprowadzono badania lekarskie zawodników, zakupiono ubrania treningowe.

Przeprowadzono szkolenia specjalistyczne w ośrodkach sportów zimowych. Zawodnicy klubu promowali Miasta Jelenia Góra oraz klub. Podczas imprez ogólnopolskich oraz międzynarodowych występowali w strojach z logo i napisami promującymi Miasto Jelenia G.

W pierwszy dzień zmagań na Mistrzostwach Polski w biathlonie letnim 28.06.2015 w Zakopanym- uczniowie i absolwenci Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie wywalczyli 5 medali w biegu indywidualnym

Marcelina Badacz- złoty medal w kategorii Młodziczek zawodniczka MKS Karkonosze trener Andrzej Koziński

Robert Szczepaniak- srebrny medal w juniorach młodszych zawodnikUKN Melafir Czarny Bór trener szkolny Andrzej Koziński

Krzysztof Pływaczyk - brązowy medal w seniorach zawodnik BKS Kościelisko

Katarzyna Wołoszyn-brązowy medal w kategorii Juniorek zawodniczka MKS Karkonosze trener Andrzej Koziński

Dawid Woźniak- brązowy medal w młodzikach zawodnik MKS Karkonosze trener Izabela Daniło

Nasi uczniowie wywalczyli rówinież  miejsca w pierwszej dziesiątce:

 Juniorki- Agata Grabowska 4m, Natalia Gruchała 6m

Juniorki Młodsze- Szpak Kaudia 8m, 10m Rutecka Patrycja

Młodzicy- Michalski Dominik 4m,Jedziniak Łukasz 7m, Kotylak Piotr 9m

Młodziczki- 5m Traczyk Patrycja, Krawczyk Sandra 8m

Młodziczki Młodsze- Sandra Fryczyńska 5m

Młodzicy Młodsi Konrad Badacz 5m 

 

 

Budżet Klubu: to środki z konkursu ofert Prezydenta Miasta Jelenia Góra i środki własne: składki członkowskie, dopłaty rodziców i 1% Stowarzyszenie Pożytku Publicznego

Klub po raz pierwszy nie otrzymał dofinansowania na szkolenie sportowe młodzieży z Urzędu Marszałkowskiego Woj. Dolnośląskiego. Budżet Klubu w roku 2015 jest mniejszy o 60 tys. zł. w porównaniu do roku 2014 i lat poprzednich.

-->