Osiągnięcia sportowe w sezonie 2011/2012 : MKS "Karkonosze" Sporty Zimowe Jelenia Góra

Osiągnięcia sportowe w sezonie 2011/2012


„Osiągnięcia Sportowe w sezonie 2011/ 2012” 

Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Karkonosze - Sporty Zimowe” Jelenia Góra

W piątek 18 maja 2012 roku o godz. 18:00 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury „MUFLON” w Jeleniej Górze – Sobieszowie odbyła się: III Gala Sportu Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Karkonosze - Sporty Zimowe”.

Zarząd Klubu w ten sposób chciał docenić sportowców i trenerów, którzy przynoszą chwałę klubowi, mieszkańcom Jeleniej Góry i Dolnego Śląska na krajowych oraz międzynarodowych arenach.

W roku 2011 w Ogólnopolskim Systemie Sportu Młodzieżowego prawie 50 młodych sportowców

z naszego Klubu, zdobyło 377,28 punktów , a to pozwoliło nam na zajęcie 40 miejsce w Polsce i 5 miejsce na Dolnym Śląsku.

W klasyfikacji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Szkolnej - Śląsk 2012 klub został sklasyfikowany na V miejscu /sklasyfikowano135 stowarzyszeń/, a sekcje:

Ø     biathlonu na wysokim II miejscu w krajui

Ø     saneczkarstwa lodowego sklasyfikowano na wysokim II miejsce.

Sekcja narciarstwa biegowego w Narodowym Programie Rozwoju Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska została sklasyfikowana na miejscu VI /sklasyfikowano 45 Klubów/

Podczas uroczystej gali, zostali przedstawieni, a następnie nagrodzeni sportowcy - medaliści /24osoby/ naszego Klubu.

Medale zdobywali na arenach:

Ø      Mistrzostw Polski Seniorów – 2012 w Wiśle i w Jakuszycach,

Ø      Młodzieżowych Mistrzostw Polski 2012 w Karpaczu i Tomaszowie Lubelskim,

Ø      Mistrzostwach Polski Juniorów -2012 w Wiśle, Krynicy Zd.,

Ø      Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Śląsk – 2012 w Wiśle i Krynicy Zd.,

Ø      Mistrzostw Polski Młodzików 2012 w Wiśle, Karpaczu i Kościelisku

w trzech dyscyplinach sportowych:

Ø     narciarstwie biegowym,

Ø     biathlonie

Ø     saneczkarstwie lodowym.

Wszystkim medalistą zostały wręczone stypendia sportowe przyznane przez Pana Marcina Zawiłę Prezydenta Miasta Jeleniej Góry.

Dodatkowo wyróżnieni zostali młodzi sportowcy – nadzieje naszego Klubu.

Podczas uroczystości przeprowadzono aukcję prac malarskich uzdolnionej plastycznie uczennicy Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego – mieszkanki Bursy Szkolnej nr 4 w Sobieszowie.

Posumowanie sezonu 2011/2012 saneczkarzy MKS Karkonosze sporty zimowe.

SEKCJA SANECZKARSTWA LODOWEGO

Trenerzy:

Pan Robert Dobrowolski – trener - kierownik sekcji,

Pan Przemysław Pochłód – trener – Szkoła Mistrzostwa sportowego w Karpaczu,

Pan Sylwester Poniatowski – trener – ZSRz A. w Jeleniej Górze, MOS Jelenia Góra,

Pani Monika Pawlak Warzybok – trener – ZSL Nr 2 w Jeleniej Górze i MOS Jelenia Góra

Zawodnicy:

40 zawodników sekcji saneczkowej w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Przygotowując się do sezonu 2011/2012 korzystali z bazy szkoleniowej:

- przy Szkole Podst. Nr 15 (hala i ścieżka do startów saneczkowych),

-tor betonowy w Smerzovce(Czechy)

-tory sztucznie mrożone Sigulda, Altenberg, Winterberg, Oberhof, Innsbruck.

-tory naturalne Karpacz i Krynica

-obiekty sportowe w  Karpaczu, Choszcznie, Niechorzu, Siguldzie , Winterbergu i Oberhofie, Innsbrucku, Altenbergu .

A nasi kadrowicze /8 zawodników/ i czołowi zawodnicy /uczniowie SMS Karpacz/ dodatkowo mogli korzystać z obiektów udostępnianych na obozach szkolnych w  Koenigssee, Park City i Calgary.

Główne cele realizowane w sezonie 2011/2012 to:

Ø      podniesienie na wyższy poziom sportowy uzdolnionej młodzieży,

Ø  start Natalii Biesiadzkiej w młodzieżowych igrzyskach olimpijskich Innsbruck 2012,Pucharach Świata Juniorów oraz Mistrzostwach Świata Juniorów 2012.

Ø      start Filipa Romańskiego w Pucharach Świata Juniorów oraz Mistrzostwach Świata Juniorów 2012.

Ø      wywalczenie 5 medali na OOM2012 i 2 MłMP.

Ø      uzyskanie dużej ilości punktów we współzawodnictwie dzieci i młodzieży.

Realizacja celów:

Realizacja postawionych zadań odbywała się  na obozach letnich i  zimowych oraz konsultacjach jednodniowych w Czechach, obozach SMS Karpacz i kadry narodowej oraz młodzieżowej kadry olimpijskiej.

Bardzo udany start Natalii Biesiadzkiej w I zimowych igrzyskach młodzieżowych Innsbruck 2012 zajęła ona indywidualnie 12 miejsce w zawodach drużynowych 10.

Bardo udane starty w Pucharach Świata Juniorów 3 razy zmieściła się w pierwszej 10 PŚJ. Niestety kontuzja wykluczyła ją z udziały w MŚJ i  na kilka dni przed startem doznała złamania otwartego podudzia-obecnie trenuje już na 90% możliwości i wszystko wygląda bardzo dobrze.

Filip Romański odnotował życiowy sukces  w PŚJ w Calgary zajmując 5 miejsce w konkurencji dwójek, niestety obecnie zawodnik zrezygnował z uprawiania sportu na arenie międzynarodowej - brak finansowania centralnego przez związek.

MłMP 2012 Karpacz :

Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy MKS-u , w okrojonym składzie(większość zawodników studiuje poza JG i nie mogli dojechać z powodu sesji ) w składzie 4 osób zdobyliśmy 1 złoty i 2 srebrne medale oraz zdobyliśmy 81 ptk. do punktacji współzawodnictwa sportowego oraz zajęliśmy 1 miejsce w punktacji województw a 2 w punktacji klubowej.

OOM 2012 Krynica Zdrój:

Myślę że pomimo problemów z brakiem Natalii Biesiadzkiej gdzie liczyliśmy na wywalczenie 2 medali w kategorii jun. młodszych i absencji Filipa Romańskiego na którego liczyliśmy w zdobyciu 2 medali uważamy, że występ na OOM był jednym z lepszych od kilku lat. Zdobyliśmy 7 medali 2 złote 2 srebrny i 3 brązowe, na uwagę należy zaliczyć kilka 4 miejsc z bardzo małą stratą do 3 miejsca. Postawiliśmy na bardzo młodych zawodników i udało się osiągnąć znakomity jak na nasze warunki wynik. Zdobyliśmy  97,67pt. do klasyfikacji współzawodnictwa dzieci i młodzieży, ale składamy dokumentację odnośnie Natalii Biesiadzkiej, która miała kontuzję podczas MŚJ i należą się jej zgodnie z przepisami PZSsan  punkty za udział w OOM więc możliwe, że klub wzmocni się o dodatkowe 16-20 ptk.

Podsumowanie:

Wnioski na przyszły sezon  to zwiększenie konsultacji na rolkach w Smerzovce,które dają bardzo dobre przygotowanie do zimy oraz  zmobilizowanie grupy młodzieżowców do przyjazdu na zwody MŁMP spowoduje to zwiększenie szans na medale. Zwiększenie szkolenia specjalistycznego z najmłodszymi zawodnikami w Smerzovce i Siguldzie. Zapewnienie szkolenia przyszłym olimpijczykom w starcie w II zimowych igrzyskach młodzieżowych w Norwegii w roku 2016.(obecnie przygotowujemy jednego zawodnika do tych igrzysk Kacpra Tarnawskiego).

Wyniki medalistów sezonu 2012 w saneczkarstwie lodowym sekcji MKS Karkonosze sporty zimowe Jelenia Góra:

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Karpacz 2012.

Michał Długosz

        - złoty medal w konkurencji jedynek młodzieżowców

        - srebrny medal w konkurencji dwójek

Agata Chomiuk

     - srebrny medal w konkurencji jedynek kobiet

     - srebrny medal w konkurencji dwójek

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach zimowych Śląsk 2012 i Mistzrostwa Polski Juniorów 2012.

Chamielec Damian-złoty medal w konkurencji jedynek juniorów, -brązowy medal w drużynie juniorów
Aleksandra Ranoszek - brązowy medal w kategorii jedynek juniorek,- brązowy medal w drużyn juniorów

Niebieski Bartłomiej/Agata Kawiako -brązowy medal w kategorii dwójek juniorów.

Wojciech Chmielewski -złoty medal w konkurencji jedynek juniorów młodszych -srebrny medal w drużyn jun. mł.

Grzybek Klaudia  - srebrny medal w konkurencji jedynek juniorek młodszych.- srebrny medal w  drużyn jun.

Do Kadry narodowej powołano:

Ø     Chamielec Damian 13.05.1994

Ø     Chmielewski Wojciech 13.04.1995

Ø     Roczniak Patryk

Ø     Borowiec Szymon

Ø     Biesiadzka Natalia

Ø     Klaudia Grzybek 30.10.1997

Ø     Agata Kawiako 22.04.1994

Ø     Aleksandra Ranoszek 30.01.1993

Ø     Michał Długosz 03.01.1991

Wykaz dodatkowo wyróżnionych  zawodników sekcji saneczkarstwa lodowego:

Ø     Patryk Roczniak 31.07.1995

Ø     Szymon Borowiec 13.05.1997

Ø     Dominika Łobocka 25.09.1994

Ø     Kacper Tarnawski 05.02.1999

Ø     Oskar Kamiński 

Ø     Aleksander Łysenko

Ø     Emil Rostkowski12.09.1995

Ø     Krzysztof Rostkowski 24.06.1997

SEKCJA NARCIARSTWA BIEGOWEGO

Trenerzy:

Trener Waldemar Matusiak –SMS Szklarska Poręba – kierownik sekcji

Trener Wojciech Smykowski –ZSL Nr 1 Jelenia Góra

Trener Mieczysław Skowron –Szkoła podstawowa Nr 15 JG

Współpracujący trenerzy:

Pani Ewa Mickiewicz,

Pani Dorota Skowron UKN 15 Jelenia Góra.

Zawodnicy:

Sekcjia biegowa wystartowała w 6 cyklach zawodów sportowych rozgrywanych w ramach Pucharu Polski w biegach na nartorolkach /wrzesień, październik 2011/:

Piotr Skowron III m w Juniorach A,

Karolina Maruszczak VI m w seniorkach,

Adrian Cheba X m w Juniorach A,

Patryk Mazurek XII m w Juniorach B.

W narodowym Programie „Bieg na Igrzyska” nasi zawodnicy wywalczyli VI m drużynowo otrzymując nagrodę w postaci 8 kpl nart,butów, wiązań i kijków – sklasywikowano 45 klubów

wyniki naszych zawodników w klasyfikacji generalnej:
Michał Skowron - V m w JD,
Róza Łyjak - VI m w JC,
Kamila Boczkowska VI m w JD,
Michał Boreczek – X m w JD,
Daria Deja – XI m w JE,
Natalia Traczyk - XI m w JD

Zawodnicy wywalczyli 3 klasy I sportowe, 15 klas II sportowych, 20 klas III sportowych

Wyróżnieni zawodnicy to:

v     Róża Łyjak – juniorka C – srebna medalistka MP w biegu na 3 km Cl,  4 miejsce w biegu t F w MP w Wiśle, powołana do kadry narodowej PZN, 6 miejsce w rankingu PZN, 6 miejsce w końcowej klasyfikacji Bieg na igrzyska, najwyższe miejsce w tych zawodach – 4 miejsce w biegu t Cl w Dusznikach Zdroju

1.      Piotr Skowron -  junior A – powołany do kadry narodowej PZN, 9 miejsce w rankingu PZN, 5 miejsce w biegu sztafetowym na MP seniorów, 10 miejsce w MP juniorów w biegach długich / 30km F /, podwójny zwyciezca Biegu na igrzyska w Dusznikach Zdroju.

2.      Michał Skowron – junior D – wielokrotnie wywalczył miejsca w pierwszej 6 w zawodach ogólnopolskich, 3 miejsce w biegu na 3km Cl w BnI w szklarskiej Porębie, w klasyfikacji końcowej Bieg na igrzyska wywalczył 5 miejsce.

3.      Kamila Boczkowska – juniorka D – wielokrotnie zajmowała miejsca w pierwszej 6 w zawodach ogólnopolskich, zdobyła 2 miejsce w BnI 2km Cl w Tomaszowie Lubelskim oraz 2 miejsce w BnI w biegu na 2 km w Dusznikach Zdroju. Z koleżankami wywalczyła  6 miejsce w biegu sztafetowym na MP w Wiśle.

4.      Karolina Maruszczak – seniorka – wywalczyła 5 miejsce w biegu na 5km t Cl  oraz 6 miejsce w sprincie i w biegu łączonym na MMP w Supraślu. 20 zawodniczka w rankingu PZN w seniorkach.

5.      Michał Boreczek – junior E -  w klasyfikacji końcowej Bieg na igrzyska wywalczył 10 miejsce, najwyższe miejsca wywalczone w tych zawodach – 9 miejsce w sprincie w Tomaszowie Lubelskim i 9 miejsce w mas starcie t F w Dusznikach Zdroju.

6.      Natalia Traczyk – juniorka D -  w klasyfikacji końcowej Bieg na igrzyska wywalczyła 11 miejsce,Najwyższe miejsca wywalczone w tych zawodach – 5 miejsce w biegu t F w Szklarskiej PorębieI 5 miejsce w mas starcie t F w Dusznikach zdroju.

7.      Daria Deja – juniorka E -  w klasyfikacji końcowej Bieg na igrzyska wywalczyła 11 miejsce, najwyższe miejsca wywalczone w tych zawodach – 9 miiejsce w biegu t Cl w Szklarskiej Porębie i 11 miejsce wbiegu t Cl w Dusznikach Zdroju. Z koleżankami wywalczyła 6 miejsce w biegu sztafetowym na MP w Wiśle.

8.      Marcelina Badacz - juniorka D – 6 miejsce w biegu sztafetowym na MP w Wiśle

9.      Patrycja Traczyk - juniorka D – 6 miejsce w biegu sztafetowym na MP w Wiśle

10.  Soprych Weronika – juniorka E

11.  Piwowarski Patryk – junior E

 

12.  Wysocka Natalia - juniorka E

SEKCJA BIATHLONU

Trenerzy:

Trenerka Joanna Badacz – kierownik sekcji SMS Szklarska Poręba,

Trener Waldemar Domitrz – SMS Szklarska Poręba,

Trener Dawid Matwijów – SMS Szklarska Poręba,

Maciej Koziński – SMS Szklarska Poręba,

Magdalena Nykiel – SMS Szklarska Poręba,

Trenerzy współpracujący:

Izabela Daniło – MOS Jelenia Góra

Jarosław Bednarz - SMS Szklarska Poręba,

Ewelina Jedziniak – Gimnazjum Nr 5 Jelenia Góra

Zawodnicy:

W sekcji trenuje ok. 80 zawodników w grupach wiekowych od dzieci do seniorów, którzy osiągają znaczące sukcesy sportowe, a sekcja biathlonu w roku 2012 została sklasyfikowana na II miejscu w Polsce.

Przygotowując się do sezonu 2011/2012 korzystali z bazy szkoleniowej: Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie – hala sportowa, strzelnica, trasy biegowe, boiska, - Jakuszce trasy biegowe, strzelnica, - przy Szkole Podst. Nr 15 (hala sportowa, boiska),

Osiągnięcia sportowe Zima2012 – biathlon

Zawody Nadziei Olimpijskich Jablonec – biathlon 2012

Udział brali;

Kamil Baryczka- VI  m bieg indywidualny

 Piech Karolina- VIII m bieg sprinterski

Mistrzostwa Polski Seniorów – biathlon 2012

Agnieszka Grzybek -III m bieg pościgowy, II m bieg indywidualny

Iga Kordasiewicz, Kamila Buchla, Magdalena Nykiel, Agnieszka Grzybek-      III m bieg sztafetowy

Mistrzostwa Polski Juniorów- biathlon  2012

Mateusz Zawół – I m bieg sprinterski, I m bieg pościgowy, I m bieg indywidualny, III m bieg sztafetowy

Dariusz Krajewski- X m bieg sprinterski,  VI m bieg pościgowy, III m bieg sztafetowy

Kamila Buchla- IV m bieg sprinterski,  IV m bieg pościgowy, VII m bieg indywidualny, II m bieg sztafetowy

Buchla Ewa – VII m bieg sprinterski,  VIII m bieg pościgowy, X m bieg indywidualny, III m bieg sztafetowy

Wijas Jadwiga – VIII m indywidualny, III m bieg sztafetowy,

Kordasiewicz Iga – VII m bieg sprinterski, VII m bieg pościgowy, VI m bieg indywidualny, II m bieg sztafetowy

Lechowska Paulina- X m bieg sprinterski, X m bieg pościgowy, IX m bieg indywidualny, II m bieg sztafetowy

Lech Paweł- III m bieg sztafetowy

Południak Aneta- III m bieg sztafetowy

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży– biathlon 2012

 

Piech Martyna - VIII m bieg sprinterski, II m bieg indywidualny, IX m  bieg pościgowy, III m bieg sztafetowy

Stadnik Marcelina-  VI m bieg sprinterski, VI m bieg pościgowy, IX m bieg indywidualny, III m bieg sztafetowy

Żygalo Urszula- VII m bieg indywidualny, III m bieg sztafetowy

Wołoszyn Katarzyna- VII m bieg sprinterski, V m bieg sztafetowy

Przybyszewska Aneta –