Podsumowanie sezonu 2021/2022 MKS „Karkonosze” – Sporty Zimowe, sekcja saneczkarstwa lodowego. : MKS "Karkonosze" Sporty Zimowe

Najważniejszą imprezą sportową w tym sezonie były XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Jesteśmy dumni z tego, iż uczestnikami olimpijskich zmagań byli również zawodnicy naszego klubu. Wojciech Chmielewski, w konkurencji dwójek (wraz z Jakubem Kowalewskim KS Śnieżka Karpacz) uplasował się na dziewiątym miejscu, zaś Klaudia Domaradzka w konkurencji jedynek zajęła dwudzieste siódme miejsce.

W konkurencji drużyn, nasi reprezentanci zdobyli wysokie, ósme miejsce.

XVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w saneczkarstwie lodowym.

Młodzieżowcy spisali się bardzo dobrze izdobywając osiem medali na dwanaście możliwych, dzięki czemu wygrali klasyfikację klubową.

Równie dobrze młodsi zawodnicy klubu wypadli podczas XXVIII OOM. Zdobyli 10 medali  w tym
4 złote: 4 srebrne; 2 brązowe) a najlepszym zawodnikiem został
Michał Gancarczyk, zdobywając trzy złote medale w konkurencji jedynek, dwójek i drużyn.

W klasyfikacji klubowej MKS zdobył pierwsze miejsce 146,5 pkt.

W ramach Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, nasi najmłodsi zawodnicy, równie dobrze jak ich starsi koledzy, godnie reprezentowali klub. Zdobyli aż dziewięć medali z dwunastu możliwych.

1 [ 324.83 kB ]