Podsumowanie sezonu 2021/2022 sekcje: saneczkarstwo lodowe, narciarstwo biegowe : MKS "Karkonosze" Sporty Zimowe

Podsumowanie sezonu 2021/2022 sekcje: saneczkarstwo lodowe, narciarstwo biegowe

Najważniejszą imprezą sportową w tym sezonie były XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Jesteśmy dumni z tego, iż uczestnikami olimpijskich zmagań byli również zawodnicy naszego klubu. Wojciech Chmielewski, w konkurencji dwójek (wraz z Jakubem Kowalewskim KS Śnieżka Karpacz) uplasował się na dziewiątym miejscu, zaś Klaudia Domaradzka w konkurencji jedynek zajęła dwudzieste siódme miejsce. W konkurencji drużyn, nasi reprezentanci zdobyli wysokie, ósme miejsce.

W ramach rywalizacji ogólnopolskiej odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski oraz Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych. Młodzieżowcy spisali się bardzo dobrze i podczas zawodów zdobyli osiem medali na dwanaście możliwych, dzięki czemu wygrali klasyfikację klubową.

Jedynki mężczyzn:

1 miejsce - Tarnawski Kacper

2 miejsce - Karaś Mateusz

3 miejsce - Poniatowski Jędrzej

Jedynki kobiet :

1 miejsce – Klaudia Domaradzka

Dwójki :

1 miejsce – Tarnawski K / Domaradzka K

2 miejsce – Karaś M / Poniatowski J

Drużyny :

1 miejsce – Domaradzka K., Tarnawski K., Karaś M. / Poniatowski J.

2 miejsce – Bryk Weronika, Rapalski Jakub, Garbacz Krystian / Houhoud Dominik

Równie dobrze zawodnicy klubu wypadli podczas XXVIII OOM. Zdobyli oni 10 medali (4-4-2) a najlepszym zawodnikiem, zdobywając trzy złote medale w konkurencji jedynek, dwójek i drużyn został Michał Gancarczyk. W klasyfikacji klubowej MKS zdobył pierwsze miejsce – 146,5 pkt.

Junior

3 miejsce - Anna Bryk

1 miejsce – Karaś Patrycja, Schulc Krzysztof, Trojga Arkadiusz /Pęczek Wiktor

Junior młodszy

2 miejsce - Zuzanna Pieron

Jedynki chłopców

1 miejsce Michał Gancarczyk

2 miejsce Karol Warzybok

Dwójki

1 miejsce - Gancarczyk Michał /Szefliński Nikodem

2 miejsce - Warzybok Karol /Dutkowski Witold

3 miejsce - Miksiewicz Jakub /Poręba Wojciech

1 miejsce – Pieron Zuzanna, Gancarczyk Michał, Warzybok Karol /Dutkowski Witold

2 miejsce - Sasak Katarzyna, Miksiewicz Jakub, Szefliński Nikodem /Żmurko Konrad

W ramach Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, nasi najmłodsi zawodnicy, równie dobrze jak ich starsi koledzy, godnie reprezentowali klub. Zdobyli siedem medali z dwunastu możliwych.

3 miejsce – Jędrzejczyk Zuzanna

Jedynki chłopców

1 miejsce – Cyprian Dybalski

2 miejsce – Karaś Łukasz

Dwójki

1 miejsce – Dybalski Cyprian / Karaś Łukasz

2 miejsce – Ejszrych Sylwester / Talarek Michał

Drużyny

1 miejsce - Kołaczek Zuzanna (UKS 15), Talarek Michał, Dybalski Cyprian / Karaś Łukasz

3 miejsce – Pieron Julia (UKS 15), Kwiatkowski Paweł (UKS 15),

Jędrzejczyk Zuzanna/Ejszrych Sylwester

Wsród naszych zawodników mamy reprezentantów kraju, którzy uczestniczą w Mistrzostwach Świata i Europy, oraz w zawodach z cyklu Pucharu Świata.

Kadra seniorów :

1.     Wojciech Chmielewski

2.     Klaudia Domaradzka

3.     Kacper Tarnawski – 7 miejsce w sztafecie w Pucharze Świata w Soczi

Kadra juniorów :

1.     Jakub Karaś / Mateusz Karaś – 5 miejsce w Pucharze Świata Juniorów w Innsbrucku

2.     Jakub Karaś – 9 miejsce w Pucharze Świata Juniorów w Innsbrucku

3.     Anna Bryk – 8 miejsce w Pucharze Świata Juniorów w Innsbrucku

Kadra juniorów młodszych :

1.     Arkadiusz Trojga – 9 miejsce w Pucharze Świata Juniorów Młodszych

w La Plagne

Wśród naszych zawodników są również uczestnicy zgrupowań Kadry YOG (Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie Pjongjang 2004 - Korea) :

1.     Michał Gancarczyk

2.     Karol Warzybok

3.     Zuzanna Pieron

4.     Cyprian Dybalski

W ogólnopolskiej klasyfikacji Systemu Sportu Młodzieżowego, w dyscyplinie sportów saneczkowych, MKS „Karkonosze” – Sporty Zimowe zajął pierwsze miejsce zdobywając 412,75 punktów.

Narciarstwo Biegowe

XVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach Zimowych w 2022 roku ponownie zagościła na Dolnym Śląsku. Konkurencje narciarstwa biegowego zostały rozegrane na zastępczych trasach przy nowo powstałym ośrodku DCS  w Jakuszycach. Zawodnicy w dniach 14-19.02.2022 rywalizowali w 5 konkurencjach. Podopieczni klubu MKS Karkonosze Sporty Zimowe spisali się bardzo dobrze zajmując 4 miejsce na 23 kluby sklasyfikowane.

Najwięcej emocji dostarczyła juniorka Kinga Mareczek, która we wszystkich konkurencjach indywidualnych stawała na podium. W sprincie stylem dowolnym oraz biegu krótkim w stylu dowolnym zajęła 2 miejsca, a w biegach długich na 10km i 15km klasykiem ze startu wspólnego wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski zdobywając  1 miejsca. Tymi osiągnięciami została również najlepszą zawodniczką całej OOM w konkurencjach biegowych.

Pozostali zawodnicy klubu MKS Karkonosze Sporty Zimowe również wywalczyli czołowe miejsca:

Biegi krótkie stylem dowolnym:

2. Kinga Mareczek

13. Jonasz Bakun

14. Kacper Fugiel

16. Jan Kopyciński

17. Kacper Bezubka

19. Jakub Kowalski

19. Adrian Kochman

25. Jakub Tretalski

Sprint stylem dowolnym:

2. Kinga Mareczek