XXVIII OOM 2022 konkurencja biathlon : MKS "Karkonosze" Sporty Zimowe

XXVIII OOM 2022 konkurencja biathlon

Biathlonowe zmagania w ramach XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych Dolny Śląsk 2022 toczyły się od 7 do 12 marca na Tauron Duszniki ARENA.
Biathloniści MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra zdobyli łącznie 11 medali (2 złote, 5 srebrnych i 4 brązowe). W klasyfikacji klubowej klub z Jeleniej Góry uplasował się na 3. miejscu. Dodatkowo do najlepszym zawodnikiem OOM w biathlonie został Konrad Badacz, zawodnik MKS Karkonosze. W klasyfikacji województw zwyciężył Dolny Śląsk.

Podczas ceremonii otwarcia pojawił się akcent MKS Karkonosze - Konrad Badacz czytał oficjalną przysięgę w imieniu zawodników oraz wciągał flagę RP na maszt podczas hymnu.

Pierwsze starty odbyły się 8 marca, we wtorek a były to biegi sprinterskie. Tego dnia medale zawisły na szyjach czterech zawodników z Jeleniej Góry.
Konrad Badacz zwyciężył w kategorii juniorów, a w tej samej kategorii na najniższym stopniu podium uplasował się Wojciech Jasiński. Tytuł Wicemistrzyni Juniorek wywalczyła Barbara Skrobiszewska. Czwartym z medalistów biegów sprinterskich został Michał Szatkowski, który w juniorach młodszych uplasował się na trzeciej pozycji. W dekorowanej ósemce znalazła się jeszcze Dominika Leśniara zajmując 5 lokatę w juniorkach.

Środa była dniem biegów pościgowych, czyli zawodnicy na trasę wyruszali ze stratą uzyskaną w biegu sprinterskim. Tego dnia dla MKS Karkonosze przypadły trzy medale.
Konrad Badacz na trasę wyruszał z ponad minutową przewagą nad drugim zawodnikiem i nie dość, że utrzymał swoją lokatę to na finiszu tego biegu była to już przewaga 4 minut. Tego dnia swoją pozycję wyjściową zachowała także Barbara Skrobiszewska, finiszując na drugiej pozycji zdobyła swój drugi srebrny medal. I tak samo jak Konrad i Basia swoją pozycję ze sprintu utrzymał Michał Szatkowski plasują się na trzecim miejscu z brązowym medalem na szyi. Tego dnia w TOP8 byli Dominika Leśniara (5. miejsce w juniorkach), Wiktor Pawluk (6. miejsce w juniorach młodszych), Wojciech Jasiński (7. miejsce w juniorach) oraz Dawid Miller (8. miejsce w juniorach młodszych).

Po jednym dniu przerwy, w czwartek rywalizacja toczyła się o medale w biegach indywidualnych. Dwa medale tego dnia powędrowały na konto MKS Karkonosze.
Tytuł wicemistrza Juniorów dla Szymona Jedziniaka. Brązowy medal w kategorii juniorek dla Dominiki Leśniary. Pozycje w czołowej ósemce zajmowali Wiktor Pawluk (6. miejsce w juniorach młodszych) oraz Wojciech Jasiński (8. miejsce w juniorach).

Ostatni dzień to była rywalizacja sztafet. Dwie nasze sztafety zakończyły ze srebrnymi medalami.
Srebro w juniorach - Wojciech Jasiński, Szymon Jedziniak, Konrad Badacz.
Srebro w juniorach młodszych - Igor Kusztal, Michał Szulczyński, Maciej Zawół.
Tego dnia rozegrane zostały jeszcze biegi massowe juniorek (nie zaliczane do klasyfikacji OOM) w ramach Mistrzostw Polski Juniorek.
Złoto dla Barbary Skrobiszewskiej.
Srebro dla Dominiki Leśniary.

Wielkie brawa dla całej sekcji biathlonu MKS Karkonosze Sporty Zimowe.

zdjęcia: Gabapix oraz MOKiS Duszniki-Zdrój

Pozdrawiam,