II Memoriał im. Mariusza Warzyboka na sankorolkach : MKS "Karkonosze" Sporty Zimowe Jelenia Góra

II Memoriał im. Mariusza Warzyboka na sankorolkach

20.09.2017

W sobotę  16 września 2017 r. na torze saneczkowym w Karpaczu rozegrano już po raz drugi Memorial im. Mariusza Warzyboka. w zawodach wystartowało 130 zawodników, którzy mieli do pokonania trzykrotnie tor o długości 400 metrów.

Wśród uczestników byli olimpijczycy, mistrzowie świata, kadrowicze, zawodnicy z MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra, KS Śnieżka Karpacz, UKS Nowiny Wielkie, UKS Tajfun Nowy Sącz, AZS AWF Katowice, TJ Sane Smrzowka - Czechy, uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 15 Jelenia Góra - Sobieszów.

"Jestem pod wrażeniem zarówno organizacji, jak i atmosfery panującej podczas memoriału i bardzo wysokim poziomie zawodów, a obecność utytułowanych zawodników dodatkowo zmobilizowała naszych podopiecznych - mówi Zbigniew Stępień Prezes MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra.To również świetny sposób na super zabawę i poznanie zawodników i zawodniczek z całej Polski. W trudnych warunkach wszyscy dali radę. Tor ten potrzebuję remontu. Zdajemy sobie sprawę, z braku na naszym terenie treningowego toru saneczkowego, dlatego Klub MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra złożył do Budżetu Miasta Jelenia Góra na 2018, wniosek wybudowania treningowego - rekreacyjnego toru saneczkowego z tworzywa sztucznego, umożliwiającego jazdę na sankorolkach na terenie Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej w Jeleniej Górze - Sobieszowie.Tor może być składany w etapach. Mamy bardzo zdolną, chętną uprawiać ten sport młodzież. Tu nadmieniam, że nasz klub zajmuje pierwsze miejsce w saneczkarstwie w Polsce, a nasi zawodnicy są wielokrotnymi medalistami OOM, MP seniorów i juniorów oraz reprezentantami Mistrzostw Świata, Pucharów Świata i Igrzysk Olimpijskich".

- Dziękuję wszystkim, dużym i małym zawodnikom, kibicom, sponsorom, trenerom oraz przyjaciołom Mariusza i tym, którzy nie mieli możliwości go poznać, za obecność i zapraszam na III Memoriał, który odbędzie się 15 września 2018 - mówi organizatorka Monika Pawlak-Warzybok. Mariusz Warzybok, to były zawodnik w saneczkarstwie lodowym KS Śnieżka Karpacz i Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu oraz kadrowicz.

Wyniki:
Chłopcy 4-5 klasa
1.Witold Dutkowski - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra
2.Karol Warzybok - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra
3. Nikodem Szefliński - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra
Dziewczęta 4-5 klasa
1.Julia Piwowska - UKS Nowiny Wielkie
2. Kamila Domowicz - UKS Nowiny Wielkie
Młodziczki
1. Angelika Ostapowicz - UKS Nowiny Wielkie
2. Oliwia Kowaliszyn - UKS Nowiny Wielkie
3. Kornelia Kondracka - UKS Nowiny Wielkie
Juniorki młodsze
1.Patrycja Karaś - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra
2. Anna Bryk - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra
3. Helena Pielas - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra
Juniorka
1. Klaudia Domaradzka - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra
2. Weronika Byk - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra
3. Natalia Jamróz - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra
Seniorka
1. Weronika Kościelniak - KS Śnieżka Karpacz
2. Dominika Łobocka - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra
3. Małgorzata Bagińska - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra
Młodzik
1. Hugo Gierdal - Damsz - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra
2. Zachariasz Kondracki - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra
3. Stanisław Bielawski - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra
Junior Młodszy
1. Jędrzej Poniatowski - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra
2. Mateusz Karaś - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra
3. Marcin Kiełbasa - UKS Tajfun Nowy Sącz
Junior
1. Kacper Tarnawski - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra
2. Dominik Houhoud - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra
3. Arkadiusz Dybalski - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra
Senior
1. Wojciech Chmielewski - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra
2. Maciej Kurowski - KS Śnieżka Karpacz
3. Mateusz Sochowicz - AZS AWF Katowice
Mężczyzna , Kobieta
1. Przemysław Pochłód - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra
2. Piotr Borysowiec - UKS Nowiny Wielkie
3. Jarosław Grzyb - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra
1. Mariola Ziętek - Sane Smrzowska - Czechy.
2. Marta Pochłód - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra.

Nagrodzono również pucharem najmłodszą uczestniczkę zawodów 5-letnią Nadię Szeflińską.