15 medali Mistrzostw Polski w biegach na nartorolkach dla zawodników MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra : MKS "Karkonosze" Sporty Zimowe

15 medali Mistrzostw Polski w biegach na nartorolkach dla zawodników MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra

11.09.2016

15 medali Mistrzostw Polski w biegach na nartorolkach dla zawodników MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra

 W cieniu „Mai Włoszczowskiej” na trasach nartorolkowych w Sobieszowie 10 i 11 września /sobota i niedziela/ ponad 200 zawodników z całej Polski rozgrywało mistrzostwa Polski w biegach na nartorolkach.

W sobotę zawody trwały  8 godzin rozdano  12 kpl medali  z czego 15 medali rangi Mistrzostw Polski zdobyli zawodnicy jednego z najlepszych klubów w Polsce /6 miejsce w klasyfikacji sportu młodzieżowego publikacja z czerwca 2016 roku Ministerstwo Sportu i Turystyki/.  kategorii . kolejny dzień to UPHIL na trasie do Zachełmia 3300 m.

złote medale zdobyli: Michał Skowron 2; Róża Łyjak 2; Piotr Skowron; Bartłomiej Krawczyk;

srebrne medale zdobyli: Konrad Badacz; Michał Boreczek; Piotr Skowron; Karolina Maruszczak; Maciej Zdziechowski; Aleksandra Nakas;

brązowe medale zdobyli: Bartłomiej Krawczyk; Weronika Piasecka; Oskar Finowski

Dzień pierwszy: Rozpoczęto od uczczenia pamięci zmarłego trenera  Stanisława Michonia minutą ciszy.

Pierwszy dzień Mistrzostw Polski Seniorów na nartorolkach za nami. Rozegrano biegi dystansowe stylem dowolnym ze startem interwałowym co 20 sekund.

Dzień drugi: Jako pierwsi na trasę ruszyli amatorzy,  dwunastu panów i dwie panie zmierzyło się z ponad 3-kilometrowym podbiegiem. Wygrał Łukasz Bronowicki, przed Józefem Wojtyłą z LKS Pogórze/skipol.pl TEAM i Jóżefem Michałkiem z team nabiegowkach.pl. Najlepsza kobieta na trasie dyrektor SMS Szklarska Poręba Joanna Badacz wygrała oczywiście bieg pań, jej czas w biegu panów dałby jej ósme miejsce. Nie mówiąc już o tym co Asia zrobiła z piszącym te słowa, zamykającemu listę wyników  "wlała" prawie pięć minut. Bez litości. Dobrze, mleko się rozlało, od razu wyjaśniam. Pierwszy dłuższy niż kilometr start od 1992 roku na nartorolkach.

Bieg seniorek wygrała pracująca od tego sezonu w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie Marcela Marcisz z MKS Halicz Ustrzyki Dolne. Druga lokata dla Karoliny Maruszczak z MKS Karkonosze Jelenia Góra, podium uzupełnia Katarzyna Stokfisz z AZS AWF Katowice. Wczorajsza zwyciężczyni z biegu stylem dowolnym Anna Staręga z UKS Rawa Siedlce dzisiaj znalazła się poza podium na czwartym miejscu.

W biegu seniorów pewne zwycięstwo odniósł starszy z braci Skowronów Piotr, który o dwadzieścia sekund wyprzedził Tomasza Jurczaka z MUKN Pod Stróżą Miszkowice. Jurczak, były biegacz, trenuje od dwóch sezonów biathlon, tym bardziej należy docenić wynik zawodnika, który stylem klasycznym biega sporadycznie. Brązowy medal MP, przypomnijmy, że w kategorii seniorów walczono właśnie o medale Mistrzostw Polski wywalczył Dawid Bril z AZS AWF Katowice.

Bieg juniorek to zwycięstwo Róży Łyjak z MKS Karkonosze Jelenia Góra, podopieczna ś.p trenera Stanisława Michonia. Podium uzupełniły Agata Dakowicz z UKS Hubal Białystok i Anna Bielecka z UKS Rawa Siedlce.

Bieg juniorów A ('97'98) przejdzie do historii zawodów w Sobieszowie. Zwycięzca tej kategorii młodszy z braci Skowronów Michał, nie dość, że wygrał swoją kategorię to jeszcze pobił rekord trasy na Zachełmie z czasem 10:53,4 minuty. Był to oczywiście najlepszy czas dnia w kategorii OPEN. Gratulujemy. Druga i trzecia lokata to Mateusz Haratyk z NKS Trójwieś Beskidzka / SMS Szczyrk i Arkadiusz Posiadała z UKS Rawa Siedlce.

Pasjonującą walkę o zwycięstwo stoczyła trójka zawodników w kategorii juniorów B ('99'00) Jan Żółkiewski z Tomaszowa oraz dwójka zawodników SMS Szczyrk Maciej Zdziechowski i Krzysztof Puda. Żółkiewski zaatakował w połowie dystansu szybko zdobywając kilkanaście  metrów przewagi, jednak czy atak okazał się przedwczesny, czy to rywale zwiększyli tempo, dwójka pościgowa dopędziła lidera. Kiedy wydawało się już, że o zwycięstwo powalczą zawodnicy szczyrkowskiej SMS, Żółkiewski reprezentujący MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski  przypuścił drugi finalny atak. Wygrał z dziesięcio sekundową przewagą, nad drugim na mecie  Maciejem Zdziechowskim z MKS Karkonosze. Siedemnaście sekund stracił do zwycięzcy trzeci, Krzysztof Puda reprezentujący LKS Klimczok Bystra. Dwaj ostatni są uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku. Z Pudą wiąże się jeszcze jedna ciekawostka znana dotychczas z wyścigów kolarskich lub maratonów na nogach. Otóż trenerka klubowa zawodnika Beata Szymańczak "chłodziła" go  wodą na jednym z odcinków trasy. Z pewnością można pomyśleć o podobnym prysznicu na następnych edycjach zawodów, temperatura ponad 30 stopni mocno dawała w kość biegnącym pod górę.

 Wspomnieć należy jeszcze o grupie juniorek B, gdzie wszystkie dzisiejsze medalistki Monika Skinder, Eliza Rucka i Marcelina Wojtyła osiągnęły lepsze czasy niż najlepsza juniorka A. Zapowiada się dobra grupa wśród dziewcząt w tej kategorii. Dodajmy jeszcze, że Skinder jest nominalną juniorką C, jednak na prośbę klubu została przeniesiona o kategorię wyżej.

Zwycięzcom gratulujemy  i do zobaczenia w przyszłym roku


Załączniki:
2 [ 1,065.03 kB ]
3 [ 512.24 kB ]