Agnieszka Cyl w sztabie szkoleniowym reprezentacji PZBth. : MKS "Karkonosze" Sporty Zimowe

Agnieszka Cyl w sztabie szkoleniowym reprezentacji PZBth.

29.03.2021

"Agnieszka Cyl dołączy do sztabu szkoleniowego seniorskiej reprezentacji Polski w biathlonie. Siódma zawodniczka Igrzysk olimpijskich w Vancouver zostanie asystentką trenera Adama Kołodziejczyka. – Traktuję to jako spore wyróżnienie – powiedziała Cyl."

Olimpijka VANCUVER 2010 – biathlon, Agnieszka Cyl reprezentowała barwy MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra:

Największym sukcesem Cyl jest siódme miejsce w biegu na 15km na igrzyskach olimpijskich w Vancovuer. Rok później podczas zawodów Pucharu Świata w Presque Isle wywalczyła szóstą lokatę. Na swoim koncie ma jedno pucharowe podium – w grudniu 2008 roku w Hochfilzen wraz z koleżankami zajęła trzecie miejsce w sztafecie. Sportową karierę zakończyła w 2013 roku. Pamiętam jeszcze złoty medal podczas Mistrzostw Świata w biathlonie na nartorolkach Duszniki Zd.

37-letnia była biathlonistka po zakończeniu kariery zawodniczej rozpoczęła pracę trenerską w klubie UKS Biathlon Chorzów założonym przez jej męża Michała. Jej podopieczni wywalczyli kilkadziesiąt medali mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Od wiosny Cyl wzmocni sztab szkoleniowy kadry seniorów.