Biathlonowy Mistrz z Karkonoszy : MKS "Karkonosze" Sporty Zimowe

Biathlonowy Mistrz z Karkonoszy

03.10.2020

W Dusznikach-Zdroju zainaugurowały Mistrzostwa Polski w biathlonie na nartorolkach. Po swoje pierwsze w karierze tytuły mistrzowskie w gronie seniorów sięgnęli Karolina Pitoń oraz Marcin Zawół MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra.

Kolejny raz z fantastycznej strony pokazał się Marcin Zawół. Mimo huraganowych powiewów wiatru osiemnastolatek zachował czyste konto na strzelnicy. Pudłujący rywale nie mieli z nim żadnych szans. Młodzieżowy mistrz olimpijski z tego roku nie dał szans rywalom. Sięgnął jednocześnie po dwa złote medale – był najlepszy zarówno wśród seniorów, jak i juniorów. Drugi na mecie Wojciech Skorusa stracił do niego aż 44 sekundy! Skład podium uzupełnił Łukasz Szczurek z BKS WP Kościelisko, który uzyskał czas gorszy od zwycięzcy już o ponad minutę. Słabiej niż się można było spodziewać wypadł Grzegorz Guzik. Lider kadry i obrońca tytułu zaliczył aż siedem karnych rund i finiszował z siódmym czasem dnia.

 

9 medali ( 4 złote, 3 srebrne, 2 brązowe ) zdobyli Biathloniści MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra na Mistrzostwach Polski w biathlonie letnim na nartorolkach.

Świetny występ zanotował Konrad Badacz w kategorii junior młodszy zdobywając w sprincie złoty medal i srebrny w biegu pościgowym.

Ponadto miejsca w pierwszych szóstkach uzyskali: Wojciech Jasiński (Junior), Maciej Kojro (Junior), Barbara Skrobiszewska (Juniorka mł.), Szymon Jedziniak (Junior mł.), Maciej Zawół (Młodzik).

Pozostali zawodnicy zaprezentowali się godnie, zdobywając cenne doświadczenia, które powinny zaprocentować w przyszłości: Weronika Leśniara, Urszula Kantczak, Dobrochna Graczyk, Alicja Szutenberg, Dominika Dyczkowska, Igor Kusztal, Wiktor Pawluk.

W klasyfikacji medalowej klub zajął 2 miejsce.

Trenerzy: Joanna Badacz, Izabela Daniło, Magdalena Wielechowska, Kamila Buchla, Andrzej Koziński. Jarosław Bednarz. Ewelina Jedziniak.

Gratulacje dla wszystkich startujących i trenerów.