Biegcze trenują na śniegu we Włoskich Alpach : MKS "Karkonosze" Sporty Zimowe Jelenia Góra

Biegcze trenują na śniegu we Włoskich Alpach

10.11.2018

Biegcze trenują na śniegu we Włoskich Alpach

Kadry Dolnośląskiej Federacji Sportu trenują w Livignio.

Dolnośląski Związek Narciarski w Jeleniej Górze na prośbę trenerów wnioskuje o zgodę na przeprowadzenie konsultacji szkoleniowej dla Kadry Wojewódzkiej Juniorów mł., Juniorów i Młodzieżowców w narciarstwie klasycznym – biegi w Livignio – Włochy w terminach:

I konsultacja od 04 do11.11.2018 – KWJm,

II konsultacja  od 12 do 18.11 2018 – KWJ,

III konsultacja od 12 do 29.11.2018 - KWMłodzieżowiec

Zawodnicy - członkowie Kadry Wojewódzkiej Junior mł., Junior i Młodzieżowiec w narciarstwie klasycznym – biegi narciarskie to czołówka zawodników tej dyscypliny sportu w Polsce.

                W podanym wyżej terminie w Polsce /Zakopanem, Wiośle, Szklarskiej Porębie - Jakuszycach, Karpaczu/, nie ma jeszcze odpowiednich warunków do wykonywania treningów specjalistycznych, na nartach biegowych, które prowadzone będą w bezpiecznych warunkach i na bezpiecznych trasach narciarstwa biegowego.

                Treningi na nartach na śniegu są niezbędnym środkiem treningowym, który w najlepszy sposób przygotuje zawodników do rywalizacji w całym sezonie, w tym także do Mistrzostw Polski.

                Warunki panujące w Livignio we Włoskich Alpach umożliwiają wykonanie pełnego mikrocyklu treningowego, co wpłynie na przygotowanie specjalne, techniczne i taktyczne oraz podniesienie wydolności młodych narciarzy biegaczy.

                Treningi wykonane w warunkach zbliżonych do sezonu zimowego na nartach przyczynią się do uzyskania lepszych wyników podczas rywalizacji w sezonie zimowym.

                Zawodnicy, mją możliwość trenowania z najlepszymi zawodnikami z całej Europy, a to wpłynie na ich motywację do dalszego treningu.  


Załączniki:
10 10» [ 839.01 kB ]