Dzieci biegały na hulajnodze : MKS "Karkonosze" Sporty Zimowe

Dzieci biegały na hulajnodze

10.10.2020

Dzieci biegały na hulajnodze

W sobotę 10.10.2020, w rama projektu "Integracja pod Chojnikiem z SP15" z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego, zorganizowano Bieg Przedszkolaka na Hulajnogach. Zawody odbyły się na trasach Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej w Sobieszowie. W związku z reżimem sanitarnym organizatorzy musieli zrezygnować z wielu atrakcji. Tradycyjnie współzawodnictwo rozpoczęto od rozgrzewki w trakcie której  dzieci zatańczyły Zumbę.

Organizatorami biegu byli : trenerzy i nauczyciele MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra i Szkoła Podstawowa Nr 15 Jelenia Góra.

W zawodach wzięło udział 50 dzieci. Zostali podzieleni na grupy w zależności od ich wieku zmieniał się tylko dystans 200 i 500 metrów, który musieli pokonać na hulajnogach. Przedszkolaki przystąpili do rywalizacji o medale z wielkim sercem i entuzjazmem, głodni walki mali zawodnicy przy wsparciu rodziców, dali z siebie wszystko, a na mecie czekały medale, dyplomy i nagrody.

Głównym celem było zachęcenie dzieci i młodzież do uprawiania sportu zarówno samemu jak i wspólnie z rodzicami. Hulajnoga, to świetny pomysł na zaszczepienie w dziecku aktywnego trybu życia, która wpływa bardzo pozytywnie na ich rozwój. Dziękuję i gratuluję wszystkim zawodnikom za wzięcie udziału w tym biegu.

Więcej informacji na: https://www.portalik24.pl/kultura/14899-bieg-przedszkolaka-na-hulajnogach

gratulacje dla uczestników i ich rodziców

2 3 4 5 6