Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w saneczkarstwie lodowym : MKS "Karkonosze" Sporty Zimowe Jelenia Góra

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w saneczkarstwie lodowym

10.11.2020

Kacper Tarnawski to kolejna nadzieja na igrzyska Olimpijskie i Puchary Świata
w saneczkarstwie lodowym

Na homologowanym przez FIL betowym torze w Gołdapi, przy zastosowaniu letnich nakładek,  w dniach 7-8 listopada 2020. odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w saneczkarstwie lodowym.

"Zawody te nie mogły odbyć się ze względu na pandemię koronawirusa COVID-19 w pierwszym terminie w marcu br. oraz w drugim jesiennym terminie na lodzonym obiekcie w Starym Smokowcu na Słowacji Do zawodów przystąpiło 20 zawodniczek i 23 zawodników. Zawodnicy reprezentowali 5 klubów z 3 województw. Ukończyli swoje konkurencje bez konieczności udzielania pomocy medycznej. Zawody rozegrano przy użyciu letnich nakładek. Uczestnicy zawodów podkreślali fakt, że tor ten ma bardzo dużo walorów, które w przyszłości mogą sprawić rozwój tej dyscypliny również w północnym regionie Polski. Zawody odbyły się bez udziału publiczności zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym" PZSan.

 WYNIKI NASZYCH ZAWODNIKÓW:

 KONKURENCJA JEDYNKI:  ZŁOTO - KACPER tARNAWSKI

                                                    BRĄZ - SZYMON BOROWIEC

KONKURENCJA DWÓJEK:  SREBRO - SZYNON BOROWIEC/ DOMAGAŁA

 KONKURENCJA SZTAFET:  BRĄZ - TARNAWSKI/GARBACZ

TRENER: PRZEMYSŁAW POCHŁÓD

GRATULACJE DLA ZAWODNIKÓW I TRENERA