Wyniki i Ranking Karkonoska Liga Grupy Azoty 15.03.2016
14.03.2016
Dziękuję wszystkim za udział w Karkonoskiej Lidze Grupy Azoty w załączniku wyniki V edycji oraz Ranking liczony 4 najlepsze wyniki z 5 startów pozdrawiam i zapraszam na zawody nartorolkowe w maju i w czerwcu
do zobaczenia
przedruk skipol.pl (kos)
Mocnym akordem zakończył się cykl biegów dla dzieci i młodzieży Karkonoskiej Ligi Regionalnej Grupy Azoty. 72 zawodniczki i zawodnicy zmierzyłli się dziś z trasami pod górę z Polany Jakuszyckiej.
- Wytyczyliśmy trzy trasy: najmłodsi pobiegli jeden kilometr z metą na wysokości Buczków, juniorzy E kończyli po półtora kilometra na Samolocie, a juniorzy D i C biegli do lasku i odwróconymi Buczkami, co dało około dwóch kilometrów - tłumaczy koordynator organizacji Zbigniew Stępień.
Takie trasy wytyczone zostały po raz pierwszy. Zbigniew Stępień chciał w ten sposób nawiązać do Tour de Ski, którego finał również jest podbiegiem. Młodzieży takie urozmaicenie na koniec rywalizacji bardzo odpowiadało. Rywalizacja była bardzo efektowna. Janek Reizer i Szymon Jedziniak - dwaj utalentowani chłopcy, walczyli o zwycięstwo tak zacięcie, że przewrócili się na kilka metrów przed metą. Szybciej pozbierał się Szymek i to on pierwszy finiszował.
Biegi rozgrywane były w cudownej scenerii pustych w środku tygodnia Gór Izerskich. Starty, w stosunku do planu, znacznie przyspieszono z uwagi na zaplanowane tego samego dnia pierwsze konkurencje wielkich zawodów w wyścigach psich zaprzęgów Border Rush.
Na starcie finału Karkonoskiej Ligi Regionalnej stanęło nieco mniej biegaczy, niż zwykle. Było to spowodowane nieobecnością zawodników specjalizujących się w biathlonie, którzy jutro mają swoje zawody "Celuj w Igrzyska", więc trenerzy i nauczyciele postanowili oszczędzać ich siły.
Wyjątkowy charakter miała dzisiejsza dekoracja: wszyscy biegaczy założyli - jak na wielkich zawodach - oficjalne koszulki zawodów, by podziękować w ten sposób za swe zaangażowanie sponsorowi - Grupie Azoty. Z radością ustawili się też w nich do wspólnego zdjęcia, wraz z trenerami, organizatorami i sędziami. Pięć zawodów w tym cyklu było okazją do integracji wszystkich startujących.
Zawodnicy i trenerzy mają nadzieję na powtórkę cyklu w kolejnym sezonie. Zbigniew Stępień chciałby wzbogacić zawody o bieg z przeszkodami - taki, jak rozegrany na młodzieżowych igrzyskach w Lillehammer. Jak dobrze pójdzie, w przyszłym sezonie młodzież powalczy więc na trasie z małymi skoczniami, muldami poprzecznymi i wzdłużnymi oraz slalomem.
- Chodzi o to, by ćwiczyć nie tylko wydolność, ale i sprawność. Jak również, by było ciekawie - mówi Zbigniew Stępień.
Inną planowaną nowością ma być klasyfikacja szkół, a nie klubów. Ułatwi to nauczycielom zwalnianie się z młodzieżą z lekcji na wyjazdy na zawody, jak i zwiększy zainteresowanie cyklem ze strony szkół.