Marcin Zawół nagrodzony na Gali Sportu w SMS w Szklarskiej Porębie : MKS "Karkonosze" Sporty Zimowe Jelenia Góra

Marcin Zawół nagrodzony na Gali Sportu w SMS w Szklarskiej Porębie

06.02.2020

Mistrz Olimpijski do lat 18  z MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra

został wyróżniony podczas Gali Sportu w szkole Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie

zobacz link

https://www.facebook.com/tvdamijeleniagora/videos/182538576176803/

gratulujeky

"Mamy pierwszy polski medal w Lozannie i to od razu złoty! Marcin Zawół MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra/ SMS Szklarska Poręba zaliczył fantastyczny bieg, tylko raz spudłował na strzelnicy i pokonał Rosjanina Denisa Irodova oraz Norwega Vegarda Thona!

Drugi nasz reprezentant Konrad Badacz MKS Karkonosze Sporty Zimowe/ SMS Szklarska Poręba zajął 15 miejsce

trenerem Klubowym i szkolnym naszych zawodników jest Pani Izabela Daniło.

"Polski biathlonista - Marcin Zawół zdobył w Lozannie we wtorkowe przedpołudnie złoty medal Zimowych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich (YOG). To zarazem pierwsze złoto w historii polskich występów na YOG. Okazał się on najlepszy w sprincie, na dystansie 7,5 kilometrów, pokonując prawie setkę rywali. Czas, w którym dotarł na metę jest fantastyczny - 19:23.8, dzięki czemu drugiego Rosjanina Denisa Irodova wyprzedził o 12.6 sekundy, zaś trzeciego Vegarda Thona z Norwegii o 18,5 sekundy.

Równie udanie spisali się pozostali dwaj Biało-Czerwoni - Jan Gunka oraz Konrad Badacz. Pierwszy z nich, zajął 13. miejsce (+57.6), a drugi 15. pozycję (+1:03.4)."

Wyniki:

  1. Marcin Zawól - POL - 19:23.8
  2. Denis Irodov - RUS - +12.6
  3. Vegard Thon - NOR - +18.5
  4. Campbell Wright - NZL - +21.3
  5. Vitalii Mandzyn - UKR - +36.0
  6. Marco Barale - ITA - +36.8

13. Jan Gunka - POL - +57.6; 15. Konrad Badacz - POL - +1:03.4