Marcin Zawół w Reprezentacji na Liatoppen Festival : MKS "Karkonosze" Sporty Zimowe Jelenia Góra

Marcin Zawół w Reprezentacji na Liatoppen Festival

31.03.2018

Marcin Zawół w Reprezentacji na Liatoppen Festival

Nagrodą specjalną dla najlepszych młodzików i młodzików młodszych 8. edycji „Celuj w Igrzyska” jest udział w festiwalu biathlonowym Liatoppen, który odbywać się będzie w kwietniu w Norwegii.

Coroczne zawody biathlonowe Liatoppen odbywają się od 1987 roku. W ostatnich latach przybrały formę trzydniowej imprezy przeznaczonej dla dzieci do lat 16 i są największym tego typu przedsięwzięciem na świecie. W tegorocznej edycji imprezy organizatorzy przewidzieli 1100 miejsc startowych, a rozpoczęta 16 stycznia o godzinie 10:00 rejestracja internetowa potrwała zaledwie… pół minuty.

Tym milej informować nam, że triumfatorzy dwóch najmłodszych kategorii rywalizujących w „Celuj w Igrzyska” otrzyma szansę wyjazdu do Al i sprawdzenia swoich sił z rówieśnikami z Norwegii oraz innych zaproszonych krajów.

Reprezentację Polski na Liatoppen Festival tworzyć będą: Jan Guńka (BKS WP Kościelisko), Marcin Zawół (MKS Karkonosze Jelenia Góra), Anna Nędza-Kubiniec (BKS WP Kościelisko), Hubert Matusik (UKN Melafir Czarny Bór) oraz Izabela Razmus (UKS Krokus Piechowice). Dodatkowo decyzją zarządu PZBiath do składu dołączona została Martyna Lichosyt Ogrodny (BLKS Żywiec), która została dwukrotną złotą medalistką MP młodziczek młodszych.