Medale OOM Małopolska 2017 dla zawodników z Jeleniej Góry : MKS "Karkonosze" Sporty Zimowe

Medale OOM Małopolska 2017 dla zawodników z Jeleniej Góry

25.02.2017

Bardzo dobrze rozpoczeli rywalizację o medale zawodnicy z MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra

narciarze biegacze:

Pierwszą konkurencją XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych Małopolska 2017 w konkurencji biegi narciarskie był sprint techniką klasyczną. Pierwsze złote medale trafiły w ręce Matusza Haratyka, Klaudii Kołodziej, Oskara Wysockiego MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra i Moniki Skinder.

We wszystkich biegach rywalizowano systemem czwórkowym, czyli do finałów awansuje 16 zawodników, którzy następnie rywalizują po czterech w ćwierć- i półfinałach oraz finale. Z każdego biegu dalej awansuje dwóch najlepszych zawodników. Tyle tytułem wstępu.

W kategorii junior A Michał Skowron MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra wygrał Finał B co dało mu 5 m-ce /w biegu półfinałowym Michał złamał kijka i nie awaną do Finału A/

Wśród juniorek A  7 m zajęła Róża łyjak MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra

Kategorię juniorów B wygrał Oskar Wysocki (MKS Karkonosze Jelenia Góra/SMS Szczyrk), 8 m M Boreczek, 10 m M Zdziechowski, 11 m Patryk Piwowarski, 16 m I Wierzbowski

w kategorii juniorek B,  8 m zajęła Kamila Boczkowska

II dzień zawodó skiathlon na 20 km CT i FT srebrny medal dla Michała Skowrona oraz IV miejsce dla Róży Łyjak oboje MKS Karkonosze sporty Zimowe Jelenia Góra

w biegu interwałowym CT Michał Boreczek osiągnął trzeci czas dnia ajmując z przyczyn regulaminowych $ m, 7 m zajął Oskar Wysocki, kolejne 8, 9, 10 i 11 m dla zawodników MKS Karkonosze Sporty Zimowe Patryka Piwowarskiego, Maćka Zdziechowskiego i Ireneusza Wierzbowskiego