Michał Skowron wygrywa bieg na 25 km klasykiem w Biegu Piastów : MKS "Karkonosze" Sporty Zimowe

Michał Skowron wygrywa bieg na 25 km klasykiem w Biegu Piastów

02.03.2018

Michał Skowron MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra triumfuje dzisiaj w biegu na 25 kilometrów klasykiem.

"Michał Skowron jeszcze na 4 kilometry przed metą plasował się na trzeciej lokacie, jednak kwestia zwycięstwa w biegu mężczyzn rozstrzygnęła się na ostatnich metrach. Podczas gdy przez większość trasy na czele biegł Niemiec Jakob Walther, tak na mecie musiał uznać wyższość dwóch innych rywali, chociaż tak naprawdę wygrać mógł każdy na podium. Ostatecznie to Michał Skowron przekroczył linię mety jako pierwszy z czasem 1:06,59, a tylko 1 sekundę stracił do niego Czech Jakub Psenicka. Kolejną sekundę dłużej trasę 25 kilometrów klasykiem pokonywał właśnie Jakob Walther. Pierwsza trójka w całym biegu to także czołówka kategorii M-20. Czołową szóstkę uzupełnił kolejny Niemiec i dwaj Czesi."

Małkiński dystans 12 kilometrów pokonał w czasie 36 minut i 46 sekund i odniósł zwycięstwo zarówno w całych zmaganiach, jak i w kategorii M-20. Drugie miejsce wywalczył Martin Svarc. Rok młodszy od Małkińskeigo Czech stracił do lidera 38 sekund. Nagrodę za miejsce na podium zdobył także Maciej Zdziechowski, MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra/czeń SMS Szczyrk, z czasem 39:46. Kolejne lokaty także dla biało-czerwonych: Mateusza Szczotki, Kacpra Janowskiego i Oskara Wysockiego MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra/czeń SMS Szczyrk.

wśród Pań na 12 kilometrów zwyciężyła Czeszka Klara Moravcova,  druga na mecie Róży Łyjak MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra, zwyciężczyni w kategorii K-20. Trzecia linię mety przekroczyła Aleksandra Fundanicz, zdobywając także drugą lokatę w kategorii K-30. Dalej znalazła się Aleksandra Ciepiela MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra,

Festiwal Biegu Piastów w ramach Biegu Piastów:  Memoriale im. Stanisława Michonia w poniedziałkowy wieczór / noc przyszedł czas na tradycyjną nocną dziesiątkę stylem klasycznym. W rywalizacji z czołówkami najlepsi okazali się Piotr Skowron z  MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra oraz Czeszka Klara Moravcova.

Znakomite drugie miejsce wśród Pań zajęła Kamila Boczkowska z MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra

Arkadiusz Posiadała (na zdjęciu) z UKS Rawa Siedlce pokonał swój dystans w czasie 19;25 minuty. Drugie miejsce ze stratą 14 sekund zajął Maciej Zdziechowski z MKS Karkonosze Jelenia Góra/SMS Szczyrk, a trzecie Łukasz Bronowicki z Enervit Yoko XC Life Team.

Główny bieg na dystansie 50 km to dobry bieg Piotra Skowrona MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra, który w międzynarodwej stawce zajął 19 m i 6 w kategorii M20