po czterech biegach biegacze Karkonoszy na drugim miejscu w Polsce : MKS "Karkonosze" Sporty Zimowe

po czterech biegach biegacze Karkonoszy na drugim miejscu w Polsce

22.01.2017

Drugi dzień Pucharu Grupy Azoty w Tomaszowie Lubelskim (21-22.01.2017) to biegi na dystansach stylem klasycznym. Zawody są eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Małopolska 2017 oraz zaliczają się do Rankingu Pucharu Polski PZN.

Bieg juniorów A ('97'98) to identyczny dystans jak seniorzy, stąd możliwość porównania czasów. Michał Skowron z MKS Karkonosze Sporty Zimowe JG okazał się najszybszym dzisiaj zawodnikiem na tym dystansie. Jego czas 35:53.0 jest o 1,6 sekundy od czasu zwycięzcy biegu seniorów Pradziada. Drugi z dokładnie 30 sekundową stratą jest Mikołaj Michałek z MKS Istebna, trójkę medalistów uzupełnia Maciej Popieluch z KS Jedność Nowy Sącz. Strata Maćka wynosi już ponad dwie minuty. 7 m zajął adrian Gromyko MKS Karkonosze Sporty Zimowe JG.

Wynik biegu juniorów B ('99'00) na dystansie 5 km to spora niespodzianka. Dwa pierwsze miejsca w biegu zajęli zawodnicy KS Jedność Nowy Sącz (trener Dawid Damian), jednak w przeciwieństwie do zawodów rozegranych w ubiegłym tygodniu w Zakopanem zwyciężył Wiktor Czaja. 4,9 sekundy straty ma do niego Dawid Damian, który w ubiegły weekend wygrał w Zakopanem. Trzecia lokata dla Oskara Wysockiego z MKS Karkonosze Sporty Zimowe J G, strata 46 sekund. Cała trójka to reprezentanci kraju na Europejski Festiwal Młodzieży EYOWF 2017 w Turcji. 5. Patryk Piwowarski - MKS Karkonosze Jelenia Góra - strata 1;42,5 minuty

Zwycięstwem zawodniczek UKS Regle Kościelisko zakończył się bieg juniorek A ('97'98) także na dystansie 5 kilometrów. Zwyciężyła Emilia Nawara (22:10,5 minuty), przed swoją koleżanką klubową Joanną Waksmundzką (strata 30,8 sekundy). Trzeci stopień podium dla Róży Łyjak z MKS Karkonosze Jelenia Góra (strata 52,7 sekundy).

Kategorię juniorek C wygrała Sabina Lizis z MKS Halicz Ustrzyki Dolne. Druga lokata dla Magdaleny Kuśmierz z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, trzecie kolejna zawodniczka ustrzyckiego MKS-u Luiza Motyka.

7 Ola Ciepiela,12 Natalia Wysocka,16 Daria Deja

Najmłodsza kategoria biorąca udział w dzisiejszych zawodach to kategoria juniorów i juniorek D ('03'04) na dystansie 3 kilometrów, oczywiście także stylem klasycznym.

Bieg juniorów D wygrał nasi  zawodnicy uplasowali się na miejscach  5 Bartłomiej  Krawczyk, 7 Oskar Finowski,  9 Jan Reizer i  13 Jakub Świergiel.

Wśród dziewcząt wygrała Weronika Piasecka zajęła m 6, 11 m Kinga Mareczek i 18 m Julia Gaczyńska,

W klasyfikacji klubowej na prowadzeniu umocnił się MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski, którego zawodnicy zgromadzili dziś 894 punktów i w sumie mają ich już 2941. Na drugim miejscu MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra z dorobkiem 2471pkt, a trzecie miejsce zajmuje MKS Halicz Ustrzyki Dolne (1881pkt)