PODSTAWOWY TEST SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ KRZYSZTOFA ZUCHORY : MKS "Karkonosze" Sporty Zimowe Jelenia Góra

PODSTAWOWY TEST SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ KRZYSZTOFA ZUCHORY

11.05.2020

Pora na sprawdzian

PODSTAWOWY TEST SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ
KRZYSZTOFA ZUCHORY
Test pozwala ocenić poziom sprawności fizycznej w zasadzie całej populacji, bo zaproponowane ćwiczenia może wykonać każdy od 6 roku życia do późnej starości.
Ćwiczenia są dobrane tak, aby wymagały zaangażowania mięśni całego ciała. Każdy powinien mieć równe szanse niezależnie od wzrostu i ciężaru, dlatego wyniki mierzymy np. własnymi stopami. Główną zaletą testu jest to, że pozwala jedną miarą oceniać możliwości dorosłych i dzieci. Ocena minimalna została ustalona na takim poziomie, aby mogło ją uzyskać 90 proc. społeczeństwa od 6 do 70 roku życia.
Test wykonuje w Polsce:
na ocenę dostateczną - 80 proc. osób;
na ocenę dobrą – 60 proc.;
na bardzo dobrą – 40 proc.;
na wysoką – 20 proc.;
na ocenę wybitną – 10 proc. (to olimpijczycy i mistrzowie sportu). Przyjęto, że poziom sprawności 6-latka jest taki sam jak osoby 70-letniej.
Natomiast największą sprawność mają osoby w przedziale wieku 19–25 lat. Test służy samoocenie – dlatego sprawdź, w której jesteś grupie! Jeśli nie będziesz usatysfakcjonowany wynikiem, możesz go powtarzać codziennie – efekty powinny się pojawić już po tygodniu (pamiętaj, że na początku postęp będzie bardziej widoczny niż po miesiącu regularnych ćwiczeń).

zobacz załącznik

pozdrawiam ZS


Załączniki:
1 [ 467.64 kB ]