Podsumowanie sezonu 2016/17 : MKS "Karkonosze" Sporty Zimowe Jelenia Góra

Podsumowanie sezonu 2016/17

29.06.2017

Wyniki sportowe

MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra

Pierwsza połowa roku 2017

 

 

I miejsce

w klasyfikacji Klubowej podczas XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych i halowych – Małopolska 2017.

 

 

W tym sekcje sportowe:

 

Saneczkarstwo lodowe - I m w klasyfikacji klubowej w saneczkarstwie lodowym - 118,25 pkt

Biathlon - II m w klasyfikacji klubowej w biathlonie - 146,83 pkt

Narciarstwo biegowe - II m w klasyfikacji klubowej w narciarstwie klasycznym - 118,50 pkt

 

 

Zawodnicy Klubu osiągają wysokie wyniki sportowe:

 

XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - 29 medali:

 

Medale złote 8
Medale srebrne 7
Medale brązowe 14

 

Mistrzostwa Polski Seniorów - 7 medali:

 

Medale złote 3
Medale srebrne 1  
Medale brązowe 3
 
 
Współzawodnictwie Sportowym Sportu Młodzieżowego w Polsce:
Komunikat nr 1/2017 - Wyniki współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży z dnia 28 czerwca 2017 roku
Klasyfikacja klubów 2017 (czerwiec):
 
1. ŁKS Juvenia Białystok 925,32
2. KS AZS AWF Katowice 778,91
3.
MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra 580,33
 
 
Klub w roku 2017 bardzo dobrze współpracuje z instytucjami sportowymi na Dolnym Śląsku:
  • Dolnośląską Federacją Sportu
  • Dolnośląskim Związkiem Biathlonu
  • Dolnośląskim Związkiem Narciarskim
  • Okręgowym Związkiem Sportów Saneczkowych w Karpaczu
  • Szkolnym Związkiem Sportowym „Dolny Śląsk"
  • Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu
  • Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie

Wzorowo współpracuje z Polskimi Związkami Sportowymi:

  • Polskim Związkiem Biathlonu
  • Polskim Związkiem Narciarskim
  • Polskim Związkiem Sportów Saneczkowych

 

Klub nadal jest pomysłodawcą i organizatorem wielu imprez sportowych m. in. cykliczne Mistrzostwa Jeleniej Góry w biegach na nartach, na nartorolkach, w biathlonie i w biathlonie letnim oraz w saneczkarstwie lodowym.

Klub pozyskuje środki z Funduszy unijnych, ministerialnych, marszałkowskich i gminnych, które wykorzystywane są na szkolenie dzieci i młodzieży oraz organizację zawodów sportowych, co wpływa na wysokie osiągnięcia Klubu we Współzawodnictwie Sportowym.

 

Sekcja biathlonu:

 

MKS Karkonosze Jelenia Góra zajął 2 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski Polskiego Związku Biathlonu na sezon zimowy 2016/17.

 

Nasi biathloniści pokazali podczas tej zimy dobrą formę. 7 zawodników dostało powołania na zawody międzynarodowe:

 

Mistrzostwa Świata Juniorów i Juniorów Młodszych - Brezno-Osrblie (SVK)

  1. Klaudia Szpak - 15 miejsce (sztafeta), 53 miejsce (sprint), 57 miejsce (bieg pościgowy), 60 miejsce (bieg indywidualny)

Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy - Erzurum (TUR)

  1. Badacz Marcelina - 13 miejsce (sztafeta), 17 miejsce (sprint), 18 miejsce (bieg pościgowy)
  2. Bergański Kaper - 13 miejsce (sztafeta), 40 miejsce (sprint), 41 miejsce (bieg pościgowy)

Nadzieje Olimpijskie - Kościelisko (POL)

  1. Zawół Marcin - 4 miejsce (sprint), 5 miejsce (bieg pościgowy)
  2. Kornalewicz Małgorzata - 5 miejsce (bieg pościgowy), 7 miejsce (sprint)
  3. Badacz Marcelina - 6 miejsce (sprint), 8 miejsce (bieg pościgowy)
  4. Fryczyńska Sandra - 10 miejsce (sprint), 10 miejsce (bieg pościgowy)
  5. Bergański Kacpeński - 11 miejsce (sprint), 12 miejsce (bieg pościgowy)

Nordyckie Igrzyska Młodzieży - Östersund (SWE)

  1. Badacz Konrad - II miejsce (mass start), V miejsce (sprint)

 

Reprezentując MKS Karkonosze zdobyli łącznie 14 medali Mistrzostw Polski:

  1. Szpak Klaudia /juniorka/ - 3 miejsce (bieg sprinterski), 3 miejsce (bieg pościgowy)
  2. Badacz Marcelina /juniorka mł/ - 1 miejsce (bieg indywidualny), 3 miejsce (bieg pościgowy)
  3. Wójcik Klaudia /juniorka mł/ - 3 miejsce (bieg indywidualny)
  4. Zawół Marcin /młodzik/ - 1 miejsce (sprint)
  5. Badacz Konrad /młodzik mł/ - 1 miejsce (sprint), 1 miejsce (bieg indywidualny)

Sztafety:

  1. Rutecka Patrycja, Gruchała Natalia, Szpak Klaudia /juniorki/ - 1 miejsce
  2. Łagódka Mraia, Fischer  Olga, Barzak Łucja /juniorki/ - 3 miejsce
  3. Badacz Marcelina, Wojnar Milena, Wójcik Klaudia /juniorki mł/ - 2 miejsce
  4. Michalski Dominik, Jedziniak Łukasz, Bergański Kacper /juniorzy mł/ - 3 miejsce
  5. Zawół Marcin, Jośko Adrian, Jasiński Wojciech /młodzicy/ - 2 miejsce
  6. Kornalewicz Małgorzata, Fryczyńska Sandra, Zawadziłło Wiktoria /młodziczki/ - 2 miejsce
  7. Michalik Maja, Ligiżyńska Angelika, Pazowska Wiktoria /młodziczki mł/ - 3 miejsce

 

OOM 2017 - miejsca 4-10:

 

Bieg Indywidualny:

  • Klaudia Szpak - 4 miejsce juniorek
  • Patrycja Rutecka - 5 miejsce juniorek
  • Dominik Michalski - 5 miejsce juniorów młodszych
  • Milena Wojnar - 9 miejsce juniorek młodszych
  • Natalia Gruchała - 9 miejsce juniorek
  • Olga Fischer - 10 miejsce juniorek

Bieg Sprinterski:

  • Patrycja Rutecka - 4 miejsce juniorek
  • Marcelina Badacz - 6 miejsce juniorek młodszych
  • Kacper Bergański - 6 miejsce juniorów młodszych
  • Klaudia Wójcik - 8 miejsce juniorek młodszych
  • Asia Koniuszy - 9 miejsce juniorek młodszych
  • Łukasz Jedziniak - 9 miejsce juniorów młodszych
  • Maria Łagódka - 10 miejsce juniorek

 

Sekcja saneczkarstwa lodowego:

 

Mistrzostwa Polski Seniorów w Saneczkarstwie Lodowym 2016/2017 (Sigulda) zakończyły się wielkim sukcesem zawodników naszego klubu:

  • Mistrzem Polski w jedynkach mężczyzn został  WOJCIECH CHMIELEWSKI
  • Brązowy medal zdobył KACPER TARNAWSKI
  • W jedynkach kobiet srebrny medal zdobyła KLAUDIA DOMARADZKA
  • W konkurencji dwójek złoty medal zdobyli WOJCIECH CHMIELEWSKI / JAKUB KOWALEWSKI (KS Śnieżka)
  • III MIEJSCE zdobyła dwójka KACPER TARNAWSKI / KLAUDIA DOMARADZKA

 

W konkurencji drużyn nie było mocnych na ekipę:

  • WOJCIECH CHMIELEWSKI
  • KLAUDIA DOMARADZKA
  • WOJCIECH CHMIELEWSKI / JAKUB KOWALEWSKI


Drużyna klubowa składa się z dwóch zawodniczek lub zawodników, z których każdy musi pokonać trzykrotnie kilometrową pętlę sprintu. Zawody są rozgrywane w kategoriach juniorów/ek A ('97'98) i B ('99'00).

 

Sekcja narciarstwa biegowego:

 

W rywalizacji juniorów A

  • brąz dla MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra w składzie Adrian Gromyko i Michał Skowron

 

W rywalizacji juniorów B

  • brąz dla MKS Karkonosze Jelenia Góra II w składzie Michał Boreczek i Patryk Piwowarski.
  • 5. MKS Karkonosze Jelenia Góra I - Oskar Wysocki i Maciej Zdziechowski
  • 6. MKS Karkonosze Jelenia Góra III - Krzysztof Tschirch i Ireneusz Wierzbowski.

 

Mistrzostwa Polski Seniorów:

  • Michał Skowron brązowy medal w biegu na 10 km klasykiem

 

Mistrzostwa Polski Juniorów

  • Michał Skowron brąz w biegu na 30 km klasykiem
  • Oskar Wysocki złoto w sprincie techniką klasyczną

 

We wszystkich biegach rywalizowano systemem czwórkowym, czyli do finałów awansuje 16 zawodników, którzy następnie rywalizują po czterech w ćwierć- i półfinałach oraz finale. Z każdego biegu dalej awansuje dwóch najlepszych zawodników. Tyle tytułem wstępu.

  • W kategorii junior A Michał Skowron wygrał Finał B co dało mu 5 m-ce /w biegu półfinałowym Michał złamał kijka i nie awaną do Finału A/
  • Wśród juniorek A  7 m zajęła Róża Łyjak
  • Kategorię juniorów B wygrał Oskar Wysocki (MKS Karkonosze Jelenia Góra/SMS Szczyrk), 8 m M Boreczek, 10 m M Zdziechowski, 11 m Patryk Piwowarski, 16 m I Wierzbowski
  • w kategorii juniorek B,  8 m zajęła Kamila Boczkowska
  • II dzień zawodów skiathlon na 20 km CT i FT srebrny medal dla Michała Skowrona oraz IV miejsce dla Róży Łyjak
  • w biegu interwałowym CT Michał Boreczek osiągnął trzeci czas dnia ajmując z przyczyn regulaminowych $ m, 7 m zajął Oskar Wysocki, kolejne 8, 9, 10 i 11 m dla zawodników: Patryka Piwowarskiego, Maćka Zdziechowskiego i Ireneusza Wierzbowskiego

 

Ostatni dzień Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych Małopolska 2017, na trasie COS rozegrano team sprinty w stylu dowolnym:

Brawa dla młodych zawodników sekcji biegowej i ich trenerów:


Podczas rozegranych w miniony weekend w dalekim Tomaszowie Lubelskim Mistrzostw Polski Juniorów C i D nasi zawodnicy wywalczyli 1 medal złoty, 3 medale srebrne oraz bardzo dobre miejsca pkt. co pozwoliło na sklasyfikowanie naszego Klubu na miejscu III, przed nami gospodarze mistrzostw  klub z Tomaszowa Lubelskiego oraz Halicz Ustrzyki Dolne.

medaliści:

  • Bartłomiej Krawczyk srebro w biegu tech klasyczną
  • Konrad Badacz srebro w biegu techniką łyżwową
  • złoto sztafety chłopców w składzie Jan Reizer, Denis Gawlik, Szymon Jedziniak, Bartek Gladała,
  • srebro sztafety JC w składzie Bartłomiej Krawczyk, Konrad Badacz, Wojciech Jasiński, Marcin Zawół
  • czwarte miejsce sztafety dziewcząt J C w składzie: Aleksandra Ciepiela, Natalia Wysocka, Małgorzata Kornalewicz, Aleksandra Nakas

 

Działalność Klubu to ogromny wkład w promocję Jeleniej Góry i Dolnego Śląska.

 

W roku 2017  Klubowi działacze i kadra trenerska nie ograniczali się wyłącznie do szkolenia. Równolegle prowadzili akcje popularyzacji sportów zimowych na całym Dolnym Śląsku przez organizację cyklicznych imprez dla dzieci i młodzieży w saneczkarstwie lodowym, biathlonie i narciarstwie biegowym.

 

Celem tych zawodów było i jest zachęcanie dzieci i rodziców do popularyzacji sportów letnich i zimowych oraz aktywnego trybu życia. Działalność klubu to ciągła praca z dziećmi i młodzieżą. Każdego roku działalnością objętych jest 250 zawodników ze szkół jeleniogórskich i okolicznych gmin oraz szkół mistrzostwa Sportowego z Karpacza i Szklarskiej Poręby.

 

Praca Klubu oparta jest na wolontariacie działaczy sportowych, pasjonatów sportu, trenerów i wielu zaangażowanych ludzi, dzięki którym nawet w najtrudniejszych czasach Klub realizował swoje zadania Statutowe.

 

 

Opracował Zbigniew Stępień