przekaż właśnie nam 1 % swojego podatku : MKS "Karkonosze" Sporty Zimowe

przekaż właśnie nam 1 % swojego podatku

Zdecyduj się przekazać 1% swojego podatku za rok 2014

Międzyszkolny Klub Sportowy KARKONOSZE - SPORTY ZIMOWE
ul. Karkonoska 5,   58-560 Jelenia Góra  KRS:

nasze osiągnięcia w 2015 r:

• 22.02.2015 z trzema medalami Mistrzostw Polski wracają biegacze MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra
  • złoto w sztafecie 4x3km: Oskar Wysocki, Michał Boreczek, Maciej Zdziechowski i Kacper Bergański wygrali bieg sztafetowy podczas Mistrzostw Polski Juniorów C w Ustianowej
  • srebro Oskar Wysocki w biegu indywidualnym na 3 km klasykiemi
  • brąz Kamili Boczkowskiej w biegu indywidualnym na 3 km klasykiemi
  • Weronika Soprych zajęła VI m w biegu na 2,5 km juniorek D
  • dziewczęta w składzie Kamila Boczkowska, Weronika Soprych, Marcelina Badacz, Milena Wojnar zajęły miejsce
  • 24.01.2015 II miejsce w punktacji Klubów dla MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra na zakończenie drugiego dnia Mistrzostw Karkonoszy.
  • Drugi dzień rywalizacji w Mistrzostwach Karkonoszy 2015 na Polanie Jakuszyckiej to biegi ze startu wspólnego stylem dowolnym. Kolejne zwycięzstwa odnieśli Michał Skowron i Róża Łyjak w kategorii Juniorów/ek B, pozostali zawodnicy MKS Karkonosze zajmowali miejsca w pierwszej dziesiątce co dało w pkt Klubowej II miejsce w Polsce. Sklasyfikowano 30 Klubów.
  • na zdjęciu dekoracja Pkt Klubowej: Multimedalista Michał Skowron odbiera Puchar dla MKS Karkonosze Sporty Zimowe JG za II miejsce
  • 18.02.2015 W nie dawno rozegranych mistrzostwach świata seniorów w Łotewskiej Siguldzie mielismy dwóch przedstawicieli. Jeden to były nasz reprezentant Maciej Kurowski, który wywalczył 16 miejsce w konkurencji jedynek. Drugim reprezentantem w konkurencji jedynek męskich był nasz najbardziej utytułowny saneczkarz w klubie Wojciech Chmielewski. Jak na pierwszy tak poważny start spisał się znakomicie zajmując 24 miejsce. Nadmienie tez że w klasyfikacji mistrzostw świata młodzieżowców zajoł  wysokie 7 miejsce. Ten sezon dla Wojtka jest wyjątkowo udany, wywalczył znakomite 7 i 8 miejsca mistrzostwach świata juniorów w Lillehamer. Oczywiscie Wojtek między zawodami pucharu świat i mistrzostwami świata przyjechał do Krynicy Zdroju aby walczyć o medale Mistrzostw Polski juniorów w ramach OOM 2015. Śpisał się znakomicie wywalczając dla klubu 2 złote medale. Życzymy dużo zdrowia i wielu sukcesów.
  • 6.02.2015 w Krynicy Zdrój zakończono OOM w saneczkarstwie lodowymbardzo dobrze wypadli zawodnicy MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra zdobywająć 8 medali,którzy wygrali klasyfikację Klubów w Polsce zdobywając 123,66 pkt, a w drużynach zajęli:
  • Kategoria Junior 4 medale: 3 złote  i  jeden brązowy:

• złoty medal w kon. dwójek juniorów Wojciech Chmielewski/Mateusz Żakowicz
    • złoci medaliści w konkurencji drużyn juniorów to: Chmielewski Wojciech, Grzybek Klaudia, Chmielewski/ Żakowicz
    • złoto w kat. juniorek Klaudia Grzybek
    • brązowi medaliści w kat. drużyn : Roczniak Patryk, Biesiadzka Natalia, Roczniak/Pukacki

w juniorach mł. pokonali wszystkie drużyny zdobywając  również złoty medal

• Złoty medal w konk. juniorek mł.  Klaudia Domaradzka
    •  Złoty medal w konk dwójek jun. mł. Tarnawski Kacper/ Nadia Chodorek