Wyniki III edycji Karkonoskiej Ligi grupy Azoty : MKS "Karkonosze" Sporty Zimowe

Wyniki III edycji Karkonoskiej Ligi grupy Azoty

31.01.2017

Wyniki III edycji  Karkonoskiej Ligi grupy Azoty

Trzecia edycja Karkonoskiej Regionalnej Ligi Grupy Azoty odbyła się na trasach biegowych TCTA w Jeleniej Górze Sobieszowie Biegi rozgrywano na dystansach od 3 km do 600 m  stylem klasycznym..

W zawodach uczestniczyło 105  zawodniczek i zawodników z siedmiu pobliskich klubów.

W kategorii Juniorek C zwyciężyła Aleksandra Ciepiela z MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra, która po biegu powiedziała - "Trasa była bardzo łatwa, płaska, dlatego postanowiłam pobiec na nieposmarowanych nartach. Warunki są bardzo dobre, a dzisiejszy bieg oceniam na duży plus. W poprzednich Ligach zajęłam szóste i pierwsze miejsce. Na pewno wystartuję w kolejnych edycjach, bo to dobry trening i niezłe przygotowanie przed następnymi startami." za skipol.pl

W najmłodszej kategorii organizatorzy postanowili nieco przeorganizować trasę. Juniorki i juniorzy E mieli do pokonania niespełna kilometr bardziej urozmaiconej trasy. Tak opisał nam to Zbigniew Stępień - Warunki dzisiaj  były naprawdę bardzo dobre. Przygotowaliśmy dwie trasy jedną 1,5 km, na której biegali juniorzy C i D oraz dla zawodników z kategorii E krótszą około 800 metrową, która miała być podobna do tej w Opawie. Jednak przez małą ilość śniegu ograniczyliśmy ją do jednego dość stromego zjazdu i podbiegu.”

W kategorii junior C wygrał Antoni Bryszewski przed Oskarem Kłyszyńskim i Jakubem Gasz. Wszyscy reprezentują MKS „Karkonosze” Sporty Zimowe Jelenia Góra.

Wśród juniorek C bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki MKS Karkonosze zajmując 7 czołowych miejsc na 9 sklasyfikowanych zawodniczek. Wygrała Aleksandra Ciepiela przed Darią Deja i Natalią Wysocką.

Juniorzy D mieli do pokonania jedną pętlę o długości 1,5 km. Również w tej kategorii najlepsi okazali się reprezentanci MKS Karkonosze. Pierwsze miejsce zajął Bartłomiej Krawczyk, drugi był Oskar Finowski, a trzeci Jakub Świergiel.

wśród juniorek D triumfowała Roksana Jarmakowicz z UKS Olimpijczyk Sosnówka, przed Kingą Mareczek i Weroniką Piasecką, obie MKS Karkonosze sporty zimowe Jelenia Góra.

Wśród chłopców z kategorii junior E triumfował Michał Szatkowski reprezentujący UKS Krokus Piechowice o 20 sekund wyprzedzając klubowego kolegę Dominika Jarosza. Trzecie miejsce, ze stratą niecałych 34 sekund, zajął Paweł Glądała z MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra, a wśród dziewcząt - juniorek E najlepsze okazały się zawodniczki miejscowego MKS Karkonosze. Wygrała Klaudia Traczyk o 13 sekund wyprzedzając Julię Tschirch, a miejscu trzecim uplasowała się Jaśmina Koziatek z UKS Sokołowsko.

Wśród najmłodszych chłopców urodzonych w 2007 roku i młodszych najlepsi byli zawodnicy UKS UKS Krokus Piechowice. Wygrał Jakub Jedziniak, który o 2,7 s wyprzedził Bartosza Kojro, a trzeci ze stratą 17,7 s był Łukasz Wylegała

Większa różnorodność na podium była wśród najmłodszych dziewcząt. Wygrała Natalia Zonenberg reprezentująca Klub Sportów Górskich Boguszów-Gorce, drugie miejsce zajęła Antonia Plewa z UKS Olimpijczyk Sosnówka, a trzecia była Maja Raczyńska z UKS Sokołowsko