Saneczkarz na igrzyskach olimpijskich w Lillehammer 2016 !!! : MKS "Karkonosze" Sporty Zimowe

Saneczkarz na igrzyskach olimpijskich w Lillehammer 2016 !!!

04.01.2016

Saneczkarz  na igrzyskach olimpijskich w  Lillehammer 2016 !!!

Sekcja saneczkarstwa lodowego MKS Karkonosze sporty zimowe może się pochwalić kolejnym olimpijczykiem. Jest nim Kacper Tarnawski, syn naszego bardzo dobrego saneczkarza Artura Tarnawskiego. Spełnił on wymogi i minima międzynarodowej federacji saneczkowej FIL. Zawodnik został  zatwierdzony przez Polski Związek Sportów saneczkowych oraz Polski Komitet Olimpijski do reprezentacji na YOG 2016 czyli II Zimowe Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie, które odbędą się w dniach 12-21 luty 2016. Wielu trenerów miało swój udział w jego przygotowaniach do YOG 2016.

Na początku swojej kariery trafił do Pani Moniki Pawlak, aby potem pod okiem trenera klubowego Przemysława Pochłód szkolić się przy Szkole mistrzostwa sportowego w Karpaczu oraz trafić do kadry narodowej i tam być szkolonym do igrzysk przez trenerów Przemysława Pochłód i Tomasza Koćmierowskiego. Z trenerem Tomkiem  będzie Kacper uczestniczył  w igrzyskach w Norwegii. Trzymamy kciuki.

Należy nadmienić zę Kacper wygrał z wieloma konkurentami, ale najwięcej walki stoczył z młodym, ambitnym i bardzo utalentowanym zawodnikiem naszego klubu Danielem Prucnalem. Jest on wychowankiem Sylwestra Poniatowskiego a od 2 sezonów pracuje z trenerami SMS Karpacz i kadry YOG Przemkiem Pochłódi Tomkiem Koćmierowskim.

Autor : Przemysław Pochłód
‹ zobacz wszystkie aktualności