Sukcesy Naszych Młodzików w Letohradzie : MKS "Karkonosze" Sporty Zimowe

Sukcesy Naszych Młodzików w Letohradzie

21.02.2018

W dniach 16-18 lutego 2018 w czeskim Letohradzie zostały rozegrane zawody "Nadziei Olimpijskich" w biathlonie. Wśród reprezentantów Polski znaleźli się dwójka naszych biathlonistów:

1. Marcin Zawół - 2002
  2. Konrad Badacz - 2003

Dla oby dwóch był to drugi start w zawodach międzynarodowych. Marcin swój debiut zaliczył rok temu podczas tych samych zawodów, które były rozgrywane w Kościelisku. Zajął tam 4 miejsce w sprincie oraz 5 miejsce w biegu pościgowym. Konrad zaś startował w Nordyckich Igrzyskach Młodziezy w biathlonie, które odbyły się w szwedzkim Österdund. Został tam sklasyfikowany na 5 miejscu w sprincie oraz 2 w biegu massowym.

Wróćmy jednak do Letohradu...

Marcin Zawół pierwszego dnia zaprezentował się z świetnej strony. Najlepsze strzelanie, bo tylko biegał jedną rundę karną, którą zaliczył na 2. strzelaniu w pozycji stojącej oraz dobry bieg pozwoliły mu zdominować konkurencje w biegu sprinterskim.

Drugi z naszych reprezentantów, Konrad Badacz niestety nie mógł pochwalić się dobrą dyspozycją na strzelnicy, bo zaliczył tam az 7 rund karnych - 3 w pozycji lezącej i 4 na "stójce", choć czas bieg był dobry to zajął on dopiero 13 miejsce w całej stawce, a w stawce Nadziei Olimpijskich (gdzie mogą startować tylko 4. osoby z jednego kraju) był 9.

Drugiego dnia odbywały się biegi pościgowe. W najlepszej sytuacji już na starcie był Marcin, który startował z przewagą czasowoą nad drugim, ponieważ zwodnicy startowali w pięcio sekunowych interwałach wg wyników z pierwszego dnia. Jego dyspozycja na strzelnicy, gdzie miał 4 kary oraz jego bardzo dobry bieg pozwoliły mu utrzymać prowadzenie.

W gorszej sytuacji był Konrad, który startował z 13 pozycji, czyli z 1 minutą i 5 sekund straty do pierwszego. Ale jego bieg oraz sześć rund karnych, które musiał pokonać pozwoliły mu awansować na 4. pozycję. Co dało 3 miejsce w stawce Nadziei Olimpijskich.