trzy medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski dla zawodników MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra : MKS "Karkonosze" Sporty Zimowe

17.02.2013

W Karpaczu rozegrano saneczkarskie młodzieżowe mistrzostwa Polski w konkurencjach jedynek kobiet i mężczyzn oraz w dwójkach. Na 400 - metrowym torze lodowym w pobliżu zapory na Łomnicy rywalizowali reprezentanci pięciu czołowych klubów krajowych.

Młodzieżowcy /rocznik 1990 – 1992/

I m Sebastian Czoch (UKS „Tajfun” Nowy Sącz),

II m Wiktor Gogarowski  MKS Karkonosze Sporty ZimoweJelenia Góra

III m Michał Długosz MKS Karkonosze Sporty ZimoweJelenia Góra,

W dwójkach młodzieżowy czempionat kraju wywalczyli

Sebastian Czoch i Magdalena Szczepańska.

Wicemistrzami zostali saneczkarze Karkonoszy Michał Długosz i Wiktor Gogarowski.

Na brązowym podium stanęli saneczkarze z Nowin Wielkich Adrian Czarnogrecki i Magdalena Kerc.

Medalistów z MKS-u Karkonosze SZ JG trenują Robert Dobrowolski i Przemysław Pochłód, ze Śnieżki Edward Maziarz i Elżbieta Łoźnicka.

Również w sobotę odbyły się ślizgi zawodników z roczników 1999-2000 w międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików. W rywalizacji jedynek i dwójek startowali chłopcy i dziewczęta z klubów dolnośląskich i lubuskich, m. in. z utytułowanego UKS-u Nowiny Wielkie i z klubów karkonoskich.

Tor do zawodów dobrze przygotowała ekipa byłego saneczkarza Bogusława Lipińskiego z Pisarzowic. Sędzią głównym MMP był Edward Maziarz. Funkcję kierownika mety pełnił prezes OZSSan. Henryk Pochłód.