V mem. Mariusza Warzyboka na sankorolkach : MKS "Karkonosze" Sporty Zimowe Jelenia Góra

V mem. Mariusza Warzyboka na sankorolkach

20.09.2020

W dniach 18-19.09.2020 na trasach biegowych TCTA w Jeleniej Górze - Sobieszowie przy pięknej pogodzie, po raz piąty został zorganizowany V Memoriał im.Mariusza Warzyboka w saneczkarstwie, w którym to udział wzięło 120 zawodników reprezentujących kluby: MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra, UKS Nowiny Wielkie, UKS Tajfun Nowy Sącz, KS Śnieżka Karpacz, UKS"15" Jelenia Góra, SMS Karpacz, LKS Łęka , KS Dunajec, KSS Beskidy. Wystąpili też Olimpijczycy, Mistrzowie Świata i Polski w swoich kategoriach wiekowych.

Zawodnicy pokonywali 300 metrowy tor. Start zlokalizowany był na platformie z zamocowanych uchwytów. Rozegrano po dwa ślizgi. Najmłodsi zawodnicy 1-szej grupy startowali z obniżonego startu. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, rozegrano je na asfalcie, warunki techniczne nie były więc łatwe. Obecność utytułowanych zawodników dodatkowo zmobilizowała młodych saneczkarzy. To również świetny sposób na zabawę i poznanie zawodników i zawodniczek z całej Polski.

Obecni podczas memoriału: Pani Poseł - Zofia Czernow, Prezydent Miasta - Jerzy Łużniak, z-ca Prezydenta - Janusz Łyczko, Radni Miasta: Anna Bałkowska, Justyn Bilski,  członkowie Zarządu Polskiego Związku Sportów Saneczkowych w osobach: Zbigniew Kumidor - Przedstawiciel PZSSan , Zofia Pocztarek - Sekretarz PZSSan, Henryk Pochłód - Członek Zarzadu PZSSan , Sylwester Poniatowski Członek Komisji Rewizyjnej PZSSan. Zbigniew Stępień - Prezes MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra, Janusz Wojtas- Prezes Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa.

więcej na stronie:

portalik24.pl

oraz

https://www.facebook.com/portalik24/videos/803014793802207