Wniosek o nadanie Honorowej Odznaki Zasłużony dla województwa dolnośląskiego na 2016 rok : MKS "Karkonosze" Sporty Zimowe Jelenia Góra

Wniosek o nadanie Honorowej Odznaki Zasłużony dla województwa dolnośląskiego na 2016 rok

30.09.2016

Witam wszystkich sympatyków Klubu

Kolejny raz zmuszeni jesteśmy przełożyć jubileusz 60 lecia Klubu

nowy termin podamy niebawem

powody to:

Honorowe wyróżnienie wniosek poniżej;

AWF Wrocław też 21 pazdziernika obchodzi swój jubileusz; 

 fundusze

pozdrawiam wszystkich ZS

Zwracamy się z wnioskiem do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego o nadanie Międzyszkolnemu Klubowi Sportowemu „Karkonosze” Sporty Zimowe Jelenia Góra Odznaki Honorowej Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego za upowszechnianie i rozwój sportów zimowych wśród dzieci i młodzieży w okresie 60 letniej działalności sportowej Klubu.

Klub Sportowy działa nieprzerwanie od 1956 roku. W tym okresie wyszkolił ogromne rzesze zawodników, którzy osiągali znakomite wyniki sportowe. Reprezentowali Polskę i Dolny Śląsk na Igrzyskach Olimpijskich, Mistrzostwach Świata, Mistrzostwach Europy oraz Mistrzostwach Polski i Ogólnopolskich Olimpiadach Młodzieży. Dzięki aktywnej działalności sportowej Klubu, trenerów i szkoleniowców Dolny Śląsk od wielu lat zajmuje wysokie miejsca w sportach zimowych wśród dzieci i młodzieży w klasyfikacji krajowej.

Zawodnicy Klubu uczestniczą w zawodach sportowych najwyższej rangi.

Z najwyższych osiągnięć wymienić należy naszych olimpijczyków:

Andrzej Stępień                 1980   Moskwa        lekkoatletyka;

Adrian Przechewka          1994   Lillehamer    saneczkarstwo;

Robert Mieszała                 1998   Nagano         saneczkarstwo;

Norbert Foltin                     1998   Nagano         saneczkarstwo;

Iwona Daniluk                    1998   Nagano         biathlon;

Magdalena Nykiel              2006   Turyn             biathlon;

Ewelina Staszulonek        2006   Turyn             saneczkarstwo;

Ewelina Staszulonek        2010   Vancouver   saneczkarstwo;

Maciej Kurowski                2010   Vancouver   saneczkarstwo;

Agnieszka Cyl                    2010   Vancuver     biathlon;

Paweł Mróz                         2010  Vancouver    bobsleje

Maciej Kurowski                2014   Sochii            saneczkarstwo;

Paweł Mróz                         2014   Sochi             bobsleje

Zimowe Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie

            Natalia Biesiadzka            2012   Innsbruch    saneczkarstwo;

            Kacper Tarnawski            2016   Lillehammer saneczkarstwo;

Zawodnicy Klubu byli reprezantami na 14 Uniwersjadach w narciarstwie biegowym i biathlonie.

W latach 1972 – 2016 czternastu zawodników było medalistami Mistrzostw Świata i Europy w saneczkarstwie lodowym i biathlonie. W roku 2016 Młodzieżowym Mistrzem Świata został Wojciech Chmielewski – saneczkarstwo lodowe w konkurencji dwójek /z Jakubem Kowalewskim Śnieżka Karpacz/.

Najważniejsze osiągnięcia Klubu  w ogólnopolskim współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży:

ROK

MIEJSCE KLUBU

suma

w wojew.

w kraju

2010

416,83

5

35

2011

379,23

5

40

2012

537,99

4

24

2013

586,25

4

21

2014

582,31

3

17

2015

488,25

5

26

2016

763,77

2

7

 

Klub wyszkolił wielu trenerów, wśród nich trenerów kadry olimpijskiej, reprezentacji polski w piłce ręcznej, biathlonie oraz trenerów pracujących obecnie w klubie.

Działalność Klubu to ogromny wkład w promocję Dolnego Śląska.

Od początku działalności Klubu działacze i kadra trenerska nie ograniczali się wyłącznie do szkolenia. Równolegle prowadzili akcje popularyzacji sportów zimowych na całym Dolnym Śląsku przez organizację cyklicznych imprez dla dzieci

 i młodzieży. Celem tych zawodów było i jest zachęcanie dzieci i rodziców do popularyzacji sportów letnich i zimowych oraz aktywnego trybu życia. Działalność klubu to ciągła praca z dziećmi i młodzieżą. Każdego roku działalnością objętych jest 250 zawodników ze szkół jeleniogórskich i okolicznych gmin oraz szkół mistrzostwa Sportowego z Karpacza i Szklarskiej Poręby.

Praca Klubu oparta jest na wolontariacie działaczy sportowych, pasjonatów sportu, trenerów i wielu zaangażowanych ludzi, dzięki którym nawet w najtrudniejszych czasach Klub realizował swoje zadania Statutowe.

 

Jesteśmy przekonani, ze jubileusz 60 lecia działalności jest doskonałą okazją

do uhonorowania MKS „Karkonosze” Sporty Zimowe Jelenia Góra „Odznaką Honorową Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego”