Wznowienie szkolenia sportowego : MKS "Karkonosze" Sporty Zimowe

Wznowienie szkolenia sportowego

Wznowienie szkolenia sportowego

Dobra wiadomość dla realizatorów zajęć sportowych  Szkolny Klub Sportowy, a przede wszystkim dla uczestników tych zajęć:Informujemy, że zgodnie z decyzją wznawiamy szkolenie sportowe we wszystkich grupach szkoleniowych naszego Klubu

Od operatora krajowego otrzymaliśmy informację o możliwości rozszerzenia grupy ćwiczebnej zmieniającą ubiegłotygodniowe ustalenia. Dokładne informacje znajdziecie na infografice. Przypominamy, że od zeszłego tygodnia możecie prowadzić zajęcia w programie, oczywiście po ustaleniu tego przede wszystkim rodzicami.

Trenerzy od dzisiaj Wasza grupa może być już większa.

Zachęcamy do wznowienia zajęć sportowych w Klubie Wasi podopieczni na pewno będą Wam wdzięczni za porcję zorganizowanego ruchu.

1. Zajęcia SKS mogą być ponowie realizowane od 11.05.2020 r., jednak nie ma takiego obowiązku. Sytuacja nadal jest wyjątkowa, więc jeżeli nauczyciel ze względu na brak dostępności obiektów lub z innych powodów nie jest w stanie zorganizować zajęć, to zajęć nie organizuje.
2. Nauczyciel SKS ma obowiązek prowadzić zajęcia zgodnie z aktualnymi wytycznymi dot. reżimu sanitarnego. Zajęcia na Orlikach i innych obiektach otwartych muszą odbywać się w maksymalnej liczebności: 6 uczestników, 1 prowadzący. Dotyczy to również zajęć SKS, dlatego nauczyciele muszą przyjąć formę zajęć, która będzie uwzględniała aktualne wytyczne. Należy być elastycznym, ponieważ obostrzenia w każdej chwili mogą ulec zmianie.

3. Nauczyciel SKS może podzielić swoją grupę SKS na podgrupy (maks. 6 osób) i realizować zajęcia tylko dla tych podgrup, jednak z zachowaniem dotychczasowej liczby zajęć w tygodniu: 2 lub 3 razy po 60 minut. Przykład: we wtorek udział w zajęciach bierze podgrupa A (6 osób), w czwartek podgrupa B (6 osób), a jako 3 zajęcia dodatkowe w piątek uczestniczy podgrupa C (6 osób). W obecnej sytuacji nie ma innej możliwości realizacji zajęć SKS.

Informujemy jednocześnie, że na stronie internetowej programu SKS: https://szkolnyklubsportowy.pl/aktualnosci/sks-w-czasie-epidemii-najczesciej-zadawane-pytania  oraz na fanpage’u FB: https://www.facebook.com/photo/?fbid=1079289445876706&set=a.237184610087198 została zamieszczona grafika z najczęściej zadawanymi pytaniami przez nauczycieli SKS w związku z prowadzeniem zajęć w czasie pandemii.

Liczymy, że uda się przeprowadzić jak najwięcej zajęć, tak bardzo potrzebnych teraz młodym ludziom.