Zyga odszedł od nas : MKS "Karkonosze" Sporty Zimowe Jelenia Góra

Zyga odszedł od nas

22.03.2021

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, siedzi i w budynku

Z załobnej karty.
Dziś odszedł na niebieskie rzutnie nasz kolega Zygmunt Bogusz.
Ze sportowego CV naszego kolegi.
Zygmunt Bogusz, ur. 22.09.1945, reprezentuje Jelenią Górę. Notowany od MP 2014 w Radomiu, zajął czwarte miejsce w pchnięciu kulą. Miotacz, dobrze pcha kulą, rzuca dyskiem i młotem. Mnóstwo tytułów i medali wywalczonych podczas HMP i MP. Podczas MP 2018 w Toruniu wywalczył srebrny medal w rzucie młotem i brązowy w rzucie dyskiem. Podczas MŚ 2018 w Maladze tylko 1 cm zabrakło Zygmuntowi do awansu do finału w rzucie ciężarkiem...Niestety, Zygmunt ostatnio nie startuje w naszych zawodach...dorobek medalowy byłby znacznie większy.
Zygmunt to nie tylko lekkoatleta, to narciarz, ratownik GOPR, widziennikarz, lotnik. Cieszył się wielkim autorytetem, był powszechnie szanowany i lubiany. wyposażył siłownię w Szkole Podstawowej Nr 15, z której korzystają zawodnicy MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra. Zyga był wielki i tki pozostanie w naszej pamięci.
Cześć Jego pamięci.